Evropská unie podle článku 7 smlouvy o Evropské unii započala proces, na jehož konci by mohlo Maďarsko přijít v EU o hlasovací práva. Ačkoli je nepravděpodobné, že k něčemu takovému nakonec dojde, článek 7 byl proti členské zemi použit poprvé. Evropská unie kritizuje Orbána, že si podmanil jak vládu, tak soudy a také média. Zda je tomu skutečně tak, nebo zda se unie „mstí“ za maďarskou protiimigrační politiku, to byla otázka na kterou měli odpovídat odborníci.
Jako první přišla otázka na média v Maďarsku. Hungarista Evžen Gál míní, že situace, kdy si maďarská média pozvou opozičního politika, je naprosto výjimečná a média se pak brání, že se alespoň objevil v záběru. Orbána považuje z hlediska úspěšnosti za mimořádně schopného. Česká televize také uvedla, že vládní politici jsou v televizi denně, opoziční minimálně. Před volbami prý opoziční strany dostaly na prezentaci svých názorů pouhých 5 minut. Jeden z recesistických kandidátů ho prý na protest prokvokal v obleku kuřete.
Varga řekl, že jde o to, kdo média vlastní. Tvrdí, že cokoliv s velkým rozsahem jako televize nebo rozhlas, vlastní buď stát nebo osoby blízké premiérově straně Fidesz. Varga tvrdí, že ještě než vypukla uprchlická krize, tak Orbán vyhrál díky slibům na snížení režijních výdajů za elektřinu a plyn. Snižovat však nejde do nekonečna a tak měl podle něj Orbán štěstí, že uprchlická krize vypukla a vyhrála mu volby.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas