Václav Klaus st. nevyloučil svou prezidentskou kandidaturu. A to není vše, co prozradil v přímém přenosu

06.01.2019 12:40 | Zprávy

Do nedělního letošního první vydání pořadu Partie ve FTV Prima přijal pozvání exklusivní host, bývalý prezident Václav Klaus. Promluvil o tom, co může být třicet let po revoluci hrozbou, zda se nevrací znovu pokusy o totalitně angažovanou manipulaci s veřejností. EU bude permanentním ohrožováním naší země. A nevyloučil ani možnost, že by kandidoval znovu na post prezidenta.

Václav Klaus st. nevyloučil svou prezidentskou kandidaturu. A to není vše, co prozradil v přímém přenosu
Foto: Screen: FTV Prima
Popisek: Exprezident Václav Klaus v pořadu Partie.

V úvodu rozhovoru Klaus prozradil, co podle něj přinese rok 2019. Nepřijde podle jeho názoru nic, co by totálně vybočovalo z řady. „Určitě nebude něčím jako ty osmičkové roky. Bude přetrvávat dosavadní tendence, které nejsou vynikajíci. Jak u nás, tak v západní Evropě, Americe dochází k polarizaci společnosti,“ uvedl.

„Je to dělení na my a oni. Ať už u nás, kdy se prezidentovi házejí květiny do koše, nebo ve Francii, kde dělají žluté vesty to či ono, či ataky na Trumpa,“ řekl s tím, že to stále nárůstá.

Klause také velmi trápí nepřetržité utahování šroubů a ubývaní svobod, na které jsme si v 90. letech už zvykli. „Ta dusivá atmosféra potické korektnosti bude pokračovat. Cítím ohrožení demokracie. Ale ne od populistických politiků, ale od byrokratických úřednických a politických evropských struktur. A od nejrůznějších neziskovek,“ zdůraznil s tím, že EU bude permanentním ohrožením naší země.

Kromě toho cítí také zesilování mezinárodního napětí. „Řada nezodpovědných politiků dohání věci na ostří nože. Stojíme občas krůček před propastí,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Petr Letocha byl položen dotaz

,,V této geopolitické realitě je naprosto jasné, že země musí být připravena"

Na co přesně máme být podle vás připraveni? Myslíte, že Rusko, které už 3 roky neúspěšně válčí na Ukrajině, rozpoutá teď další světovou? Nevím, ale neprobíhají tu spíš jen závody ve zbrojení a strašení? Co podle vás svědčí o tom, že by Rusko nebo někdo jiný? Zaútočil na další státy EU potažmo na nás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 4


Osobnost měsíce

Ing. Michael Hrbata

  • ODS
  • Stálá komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Holec dohrává Partii: Lipavský je ten nejodpornější. Ale taky packal

20:45 Holec dohrává Partii: Lipavský je ten nejodpornější. Ale taky packal

Komentátor Petr Holec se vyjádřil k nedělní Partii na CNN Prima News, kde se střetl ministr zahranič…