Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) doplnil, že opatření se bude vztahovat také na pracovníky v sociálních službách, školství či ve zdravotnictví.
Válek po jednání se zástupci zaměstnavatelů a Hospodářské komory očekává výrazný nástup vlny omikronu zhruba od 16. ledna, což pak opět poleví ve druhé polovině února. Pořadatelé hromadných akcí, kulturních, sportovních apod., také mají sami navrhnout, jaká další opatření by ještě jejich akce unesly.
- Původní zdroj ZDE
„Zásadní problém omikronu je, že je ohrožen chod dotyčných zemí velkým počtem lidí, který je v karanténách. Proto hledáme tento model, abychom zachovali fungování státu a nemuseli dělat žádná drastická opatření,“ prohlásil po jednání Válek.
Odborníci očekávají, že infekční vlna bude mít rychlý nástup a potom rychle poleví. „Pokud by vlna šla stejným způsobem a my bychom byli v našich opatřeních neúspěšní, což nebudeme, tak by situace mohla vypadat jako v některých jiných zemích,“ dodal šéf resortu zdravotnictví prof. Válek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.