Veselovský z DVTV: Babiš a Okamura by k nám měli přijít. Ale na ně morálka neplatí

21.09.2022 17:00 | On-line

Moderátor a zakladatel DVTV Martin Veselovský tvrdí, že má nejradši, když dokáže svými otázkami zahnat politika do kouta a v přímém přenosu ho usvědčit ze lži. Rozhovor s politiky chápe jako určitý souboj, který má divákům ukázat, jestli politik ve veřejné funkci za veřejné peníze odvádí svoji práci dobře. Rozhovory s ním prý odmítá zejména expremiér Andrej Babiš nebo šéf SPD Tomio Okamura.

Veselovský z DVTV: Babiš a Okamura by k nám měli přijít. Ale na ně morálka neplatí
Foto: Repro Proti Proud
Popisek: Martin Veselovský v rozhovoru pro Proti Proud

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 10978 lidí
Veselovský v rozhovoru pro pořad Standa show vysvětloval, co se děje, když mu ve studiu politik lže. „Pokud jsem připravený a mám z toho připravenou cestu, je to dobré. Například teď před komunálními volbami ta příprava proběhla velká a dá se ty politiky dostat do kouta a vlastně jim v přímém přenosu sdělit, že lžou. To je krásné. Když se mi politika podaří takto usvědčit, to je prima,“ prohlásil Veselovský.

„My to děláme za dobrým cílem, chceme ukázat, zda ten politik dělá svoji práci za naše peníze dobře, nebo špatně, proto ta příprava. Je to takový vlastně souboj,“ uvedl Veselovský.

Má podle svých slov ale radši, když je i politik na rozhovor připravený, protože to pak má lepší úroveň. „Nejlepší je, když se ten politik připraví, jako se připravujeme my. My třeba na rozdíl od jiných moderátorů dáváme okruhy, a když si to ten člověk nebo nějaký jeho podřízený připraví, je to lepší rozhovor zejména pro něj. Připraví si argumenty a může je říct tak, jak chce. A ne že tam přijde, mluví něco spatra, a ještě u toho říká nějaké lži a pak se v tom ztratí,“ řekl Veselovský a dodal, že obecně se napříč politickým spektrem více připravují mladší politici.

Veselovský si je vědom, že při rozhovoru dává svojí mimikou často najevo i svůj názor. „Pokud nejsem třeba někde před prezidentskou debatou, kde se uklidním, tak jinak mi to dává smysl. Nejsem ve veřejnoprávním médiu, je to další složka, kterou jsem dříve používat nemohl,“ vysvětlil moderátor.

„Někdy i vlastně vyjadřuju nějaký svůj vlastní názor, jako posledně, když jsem dělal rozhovor s panem Skalickým, jedním z demonstrace na Václaváku. A v jednu chvíli, když jsme se bavili o čipech v krvi, tak už jsem s ním vlastně vedl polemiku, tam už jsem evidentně měl názor,“ vzpomněl na nedávný rozhovor.

I kvůli tomu, že politiky při rozhovoru „griluje,“ k němu již prý nechodí třeba Andrej Babiš nebo Tomio Okamura. „Jednou u nás byl ještě jako premiér Andrej Babiš a řekl, že už k nám nikdy nepřijde. A to zatím plní, teda. A mnohokrát jsme zvali i Tomia Okamuru nebo jeho kolegy, máme na to pečlivý seznam, ale je to stejný, nechodí vůbec. Naposledy byl snad v roce 2015 ještě za Úsvit přímé demokracie, kdy jsme se ho ptali na financování té strany. To ho tak rozezlilo, že se zařekl, že už nikdy nepřijde,“ uvedl se smíchem Veselovský.

„Na druhou stranu, já to od nich považuju za pragmatický tah, asi si uvědomují, že na DVTV jejich voliči nekoukají a bylo by marné diváky DVTV přesvědčovat o svých názorech. Ale dělat by to měl, protože dělá veřejnou funkci za veřejné peníze, to by měl být morální důvod, který ale v praxi nefunguje,“ řekl Veselovský, že zmíněné politiky vlastně chápe. „Voliči SPD asi čtou minimálně naše titulky, jak je zřejmé z reakcí na Facebooku. Ale možná i koukají, aby viděli, jak jsme hrozní, protože nás platí ten Soros,“ dodal ironicky.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Stejně tak prý do DVTV nezavítal ani prezident Miloš Zeman. „Zvali jsme i prezidenta Zemana, ten to sice nevyjádřil tak explicitně, ale také nepřišel a už určitě nepřijde na rozhovor. To je jeden z těch čistě pragmatických kroků, proč by se tam měl s námi trápit, když může v Lánech natočit rozhovor s někým, kdo neklade doplňující otázky a neptá se na nepříjemné věci nebo nerozporuje to, co říká,“ chápe Veselovský prezidentovo rozhodnutí.

Dva rozhovory se Zemanem z minulosti prý stejně byly strašné, vzpomněl si Veselovský. „Jednou jsem s ním dělal rozhovor, když byl v politickém důchodu před tou první prezidentskou volbou, a to bylo hrozné. My jsme přijeli a on, jak byl zvyklý jednat tehdy s novináři, tak přinesl nějaký špek a červené víno a on pak mluvil a mluvil a já ho nějak nemohl utišit, tak jsem tam pil to víno červený, no hrozný rozhovor. A pak jsem s ním měl rozhovor před tou první volbou a zase se to nějak pokazilo na tom financování, na které jsem se doptával, a on se nějak naštval a od té doby jsem s ním nemluvil,“ dodal moderátor.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Donutit vládu, aby padla. Jan Skalický tuší, kdy se opozice přestane hádat

22:52 Donutit vládu, aby padla. Jan Skalický tuší, kdy se opozice přestane hádat

Jak bude vypadat tým odborníků, který slíbili občanům organizátoři na Václavském náměstí? Je reálné,…