„Měla by nést i tak odpovědnost za to, co udělala," stojí za svým Dienstbier. „Poslanci a senátoři by měli být na dostatečné úrovni, aby se tohoto nedopouštěli," míní. Odmítá tím omluvu Drastichové, která svůj čin vysvětlovala jako nezkušenost. Poukázal i na jiné země v zahraničí, kde by podle něj politici při takovém přečinu třeba i dobrovolně odstoupili ze svého postu.
Stínový ministr spravedlnosti také kritizoval práci Bezpečnostní informační služby (BIS). V posledních dnech totiž vypustila ven několik zpráv, kde například kritizovala soudnictví, jež má mít kontakty s mafií. „Nevím o žádných trestných řízeních, která by se vedla na popud BIS," kritizuje však Dienstbier, že služba i tak dělá málo.
Související: Justice podle BIS: korupce, vazby na podsvětí, špatné vedení
Co se týče reforem, které poslanci postupně schvalují a posílají je do Senátu, je Dienstbier skeptický. Ve sněmovně má totiž většinu koalice, v Senátu však právě opozice, a tak je prý pravděpodobné, že ČSSD většinu zákonů odmítne. „Nesouhlasíme se zdravotnickou reformou, kterou pan Heger a vláda Parlamentu předložili," uvádí jeden příklad za všechny. Některé reformy tak sociální demokracie prý odmítne, několik ale možná podpoří s pozměňovacími návrhy.
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan