Podle Mrázka právě pluralita zdravotních pojišťoven vede k tomu, že se český zdravotní systém po finanční stránce „značně zaneřádil“. To, že vládní prohlášení počítá se zřízením dozorového orgánu, který by měl hlídat toky zdravotního pojištění, svazu pacientů nestačí. Podle Mrázka by levněji vyšlo, pokud by u nás byla jen jedna veřejná zdravotní pojišťovna.
Mrázek rovněž vyjádřil pochybnosti nad pasáží vládního programového prohlášení, které slibuje zamezení propojování vlastnictví zdravotnických zařízení a zdravotních pojišťoven. Podle Mrázka nebude nic jednoduchého takový krok uskutečnit, realizace této pasáže vládního prohlášen je proto "ve hvězdách".
Viceprezident Svazu pacientů ČR si také posteskl nad úrovní zdravotnické osvěty, která podle něj byla za komunistů na vyšší úrovni, než je tomu teď.
Ostře kritizoval existenci devadesátikorunového poplatku za návštěvu pohotovosti. Podle Mrázka jde proti principu, že pacient, který si se svým zdravotním problémem neví rady, se má poradit s lékařem.
Mrázek kritizoval také fakt, že se ustupuje od toho, že na každou indikaci bude jeden lék bez doplatku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam