„Volební lístky mají formát A4 a jsou potištěné jen z jedné strany. S tiskem jsme museli počkat na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který rozhodoval o námitkách proti registraci, které podalo Ministerstvo vnitra,“ uvedl Myšík.
Bezprostředně po rozhodnutí soudu, tedy 23. března, začala tiskárna na lístcích pracovat. Stroje pracovaly nepřetržitě osm dní. Vedle volebních lístků, které jsou pro eurovolby pro celé Česko jednotné, tiskl Moraviapress i doprovodnou dokumentaci k lístkům, například manuály k jejich vyplnění.
„Ve spolupráci s generálním partnerem, kterým byla Česká pošta, jsme podle smlouvy museli lístky doručit na 500 míst v republice, kde je převzaly úřady zodpovědné za obálkování a roznos do schránek voličů,“ uvedl Jiří Myšík.
Spolu s dostatečným množstvím lístků pro všechny oprávněné voliče je v počtu 10,8 milionu zahrnuta i rezerva pro případ, že by v některém volebním okrsku nastaly nějaké komplikace. „Pro takovou situaci jsou po celém Česku připraveni kurýři, kteří mohou náhradní lístky do dvou hodin přivézt kterékoliv volební komisi,“ doplnil Myšík.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk