Generální ředitel ČT Petr Dvořák byl během jednání dotazován na exekuci, jež je uvalena na Českou televizi kvůli nerespektování pravomocného rozsudku, kterým prohrála spor s Unií obhájců. „Pan ředitel vlastně říkal, že se nic vážného neděje. Asi se nic vážného neděje, až na to, že to je ostuda jak Brno, nelíbí se mi, že něco dojde tak daleko,“ dodal, s tím, že Dvořák argumentoval, že Česká televize si chrání právo na nezávislou žurnalistiku. „Vysvětlil to tak, že se žádná chyba nestala, že je ještě 30denní lhůta,“ doplnil.
Radní Hana Lipovská upozornila na další začerněné smlouvy. „Konkrétně na smlouvy ostravského televizního studia ohledně pronajímání občerstvení. Lipovská pečlivým zkoumáním zjistila, že ve stávajících smlouvách je ještě víc začerněných položek, než bývalo zvykem předtím. Pravděpodobně v rámci zvyšování transparentnosti se začerňuje ještě víc,“ citoval Veselý její slova.
Opět se krátce věnoval i agendě stížností, což je podle Veselého „nekonečný příběh“. „Radní Pavel Matocha načetl usnesení, aby se evidovaly stížnosti přicházející na Radu ČT. Kolem toho se do sebe pustili pan Matocha s panem Šarapatkou. V rámci toho zaznělo tradiční Šarapatkovo okénko. Udělal se alespoň první krok a usnesení o řešení stížnosti bylo přijato,“ sdělil.
Na přetřes přišla i kauza Nory Fridrichové a pořad 168 hodin, jehož existenci na jednání Rady ČT obhajoval především Zdeněk Šarapatka. Člen rady Daniel Váňa prý naopak konstatoval, že je to „bulvár“, což je špatně.
Nato Veselý zmínil, že v týdnu na svůj facebook umístil otázku, jestli lidé považují pořad 168 hodin za hodnotný a zda patří na obrazovku České televize. „Spousta lidí odpověděla, že ano. Pro mě jako pro diváka je to úplně zbytečná žumpa,“ nezdráhal se radní ČT říct svůj názor v pořadu Xaver Live.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab