Zeman se dnes v Jeruzalémě setká s Peresem a Netanjahuem

07.10.2013 6:23 | Zprávy

Český prezident Miloš Zeman se dnes v Jeruzalémě setká se svým izraelským protějškem Šimonem Peresem a předsedou izraelské vlády Benjaminem Netanjahuem. Tématem jednání budou vzájemné vztahy obou zemí i ekonomická spolupráce.

Zeman se dnes v Jeruzalémě setká s Peresem a Netanjahuem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Druhý den své návštěvy Moravskoslezského kraje zavítal prezident do Bohumína

Zeman se nedávno vyslovil pro přesunutí českého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Experti soudí, že jeho idea není v současnosti reálná. Vnímají ji ale jako vstřícné gesto vůči Izraeli. Proti Zemanovu prohlášení se ohradilo palestinské vedení, které kvůli tomu vyzvalo k zasedání Ligy arabských států.

Podnikatelské fórum

Zeman dnes také navštíví památník holocaustu Jad vašem. Hlavu státu doprovází ministři financí Jan Fischer, zahraničí Jan Kohout, obrany Vlastimil Picek a dopravy Zdeněk Žák. Se Zemanem do Jeruzaléma taktéž odcestovala početná delegace podnikatelů, kteří se zúčastní společného podnikatelského fóra byznysmenů z obou zemí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr, čtk

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na zesnulém papežovi hned začali hrát politiku. Jména nepřekvapí

10:36 Na zesnulém papežovi hned začali hrát politiku. Jména nepřekvapí

Dnes nad ránem zemřel ve věku 88 let papež František. První reakce přicházejí i z českého prostředí.…