Knížák vyjádřil nespokojenost nad tím, že platí koncesionářské poplatky za zkreslené informace vztahující se k epidemiologické situaci. „Nechci platit za televizní stanici, která mě od rána do večera straší covidem. Nedívám se na zprávy v soukromých televizích, ale tam alespoň nemusím nic platit. Dávat ČT televizi peníze za to, že mě od rána do večera otravuje zkreslenými informacemi, mně připadá absurdní,“ říká.
Všechny zprávy o viru, kterým média zásobí své diváky, se podle něj nezakládají na pravdě a jejich cílem je vyvolávat ve společnosti strach. „Navíc všechny informace o covidu, které dostáváme z médií, jsou svým způsobem lživé. Jsou upraveny tak, aby vyvolávaly strach a paniku,“ konstatuje.
Především chybějí jasná srovnání. „Čísla jsou většinou populace vnímána absolutně a média se snaží, aby to tak zůstávalo. To, že průměrně v naší republice denně umírá cca 300 lidí, je normální stav,“ upozorňuje a dodává: „Spočítejte si, kolik zemřelo lidí s covidem a zda se liší počet celkově zemřelých od jiných let bez covidu. Nevyjde vám alarmující číslo, jen varující, které není mimo normu.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab