David Bohbot: Je válka Izraele s Hamásem předobrazem budoucnosti Evropy?

13.02.2024 12:10 | Glosa

Speciální policejní jednotka Jamamu dnes osvobodila dvě rukojmí z Hamásem ovládaného objektu v centru města Rafáh v pásmu Gazy. Stovky vojáků a agentů Šabaku riskovaly život pro dvě osoby. Pro Izrael znamená tato operace naději, že rukojmí stále žijí, a pro jeho protivníky potvrzení nezlomného ducha izraelského lidu.

David Bohbot: Je válka Izraele s Hamásem předobrazem budoucnosti Evropy?
Foto: Archiv D. Bohbota
Popisek: Bezpečnostní expert David Bohbot

Samotná operace byla perfektně připravena. Yamam ostatně nacvičuje podobné operace prakticky nepřetržitě. Podporovalo ji i letectvo a speciální záchranná jednotka. Časově náročný kilometr nepřátelského území pomohla bojovníkům Yamamu, chránícím rukojmí, překonat Sedmá brigáda izraelské armády.

Izrael dnes vůbec nediskutuje, jestli může, nebo nemůže operovat v Rafáhu. Kromě posledních čtyř brigád Hamásu zde působí celý zbytek vedení této teroristické organizace a co je hlavní, jsou tam i další rukojmí. A ačkoliv se tato skutečnost v českých médiích zatím příliš neodráží, Izrael má ve válce s Hamásem významně navrch. Izraelské ozbrojené síly prokazatelně zlikvidovaly už více než deset a půl tisíce ozbrojených teroristů. Izrael vítězí a bude v tom pokračovat, dokud nebude Hamás v Gaze totálně poražen.

Porážka radikálních islamistických skupin nejen v Gaze, ale na celém Středním východě je jedinou cestou k dlouhodobému míru v této oblasti. Vítězství Izraele navíc přinese i významné oslabení vlivu radikálního islámu ve světě, což může významně ovlivnit i situaci v Evropě. Proto jsou škodlivé a vysoce nebezpečné jakékoliv snahy o zastavení Izraele v jeho tažení proti islámským radikálům, vedeným myšlenkou džihádu a vražedného teroru proti jinak smýšlejícím lidem.

Je v nejbytostnějším zájmu Evropy Izrael naopak podporovat, učit se od něj a pochopit, jak a proč dnes bojuje. V plánech radikálními muslimskými organizací, které hodlají pomalu, ale jistě ovládnout nejen Evropu, ale celý svět, jsme totiž po Středním východu hned další na řadě. V čele těchto snah stojí Muslimské bratrstvo, hlavní organizace Hamásu, která sice nenápadně, ale zato systematicky a nesmlouvavě působí zejména v Evropě.

Přesně před dvaceti lety, v únoru 2004, jsem měl svou první přednášku v ČR. Stál jsem tehdy před přibližně třiceti lidmi a hovořil o radikálním islámu a jeho hrozbách. Vyslovil jsem také svou první dlouhodobou předpověď vývoje vztahů muslimů a původních obyvatel Evropy. Řekl jsem, že jednoho dne bude stačit špatný výsledek ve fotbale, aby mladí agresivní muslimové vyšli do ulic, aby ničili, pálili, rabovali a kradli. A že místní policie budou proti tomu prakticky bezmocné. Tehdy se mi vysmáli a nebrali mě vážně. Je to někomu směšné i dnes?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Petr Letocha byl položen dotaz

Přebujelý sociální systém

Dobrý den. Mám tento dotaz : Jak vysoký musí být vysoký důchod, aby mohl být ořezán? Myslel jste pouze důchody bývalých poslanců soudců apod. nebo běžných občanů? Děkuji za odpověď. Důchodce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Půhodina pro Lenku Bradáčovou

15:49 Zdeněk Jemelík: Půhodina pro Lenku Bradáčovou

Protože si Václav Moravec nechal v Otázkách Václava Moravce dne 6. dubna 2025 to nejlepší na konec, …