Později se přidal ministr Kalousek, který zase otce nazval „starým fašounem". Kde tehdy byli strážci morálky z Práva, Mladé fronty, z Lidových novin, z České televize? Kteří žurnalisti nabrousili pera, aby mohli bránit „mravnost politiky"? Žádní. Samozřejmě se jen tetelili blahem, že zase přiletěl plivanec na Bátorovu klopu. Hlavně, že jindy nám titíž novináři dávají kázání o nechutnosti a sprostotě druhorepublikové novinařiny.
Otec onu provokativní invektivu Schwarzenbergovu jen krátce okomentoval na Facebooku. Pro mnohé mé čtenáře asi článek právě skončil, protože jistě nelze srovnávat závažnost facebookových příspěvků, psaných soukromou osobou a určených okruhu jiných soukromých osob, s vyjádřeními ministra zahraničí pro nejsledovanější média. Pro ostatní dodám, že ta slavná otcova věta zněla „Chudáček starej, to se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho při nejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj." Síla, co? Jednomu by se podlomila kolena! Není divu, že tohle vyvrcholilo vládní krizí.
Podotýkám, že na otce je pořádán už půl roku hon, vlastně od prvního dne, kdy se objevila informace, že má pracovat na ministerstvu školství. A že by dotyční lovci brali nějaké zvláštní ohledy, to se říct nedá. Všichni do jednoho se předháněli, kdo jen napíše sprostější článek, kdo vylije kýbl špíny co nejodpornější. Jen tak namátkou, aby snad aspoň některá jména nezapadla - Holec, Štindl, Šťastný, Dvořáková, Hvížďala, Lauderová, Steigerwald, Liška, Pehe, Tabery, Halík... A kdo se otce zastal, byl podle nich blázen, nacista, extremista, fašizující protofašistoidní neofašista.
PSALI JSME:
- Za TOP 09 budou na vládu chodit náměstci
- ROZHOVOR Bobošíková: Kníže, sbal se, odjeď na Orlík a dej si do znaku krtečka
- Hannig (Suverenita): Katalyzátor Bátora
Zástupy spravedlivých se jaly vrhat kamení. A že některé letěly až do oken Pražského hradu, to taky nebyla náhoda, vždyť otec, přestože je to nenáviděná figura, byl jen vedlejší cíl, hlavní je přece zaútočit na presidenta. A knížepán, jenž je ve skutečnosti Kalouskovým vazalem, zatím perlil na všechny strany svoje obvyklé „úřednické cancy" - tenhle výraz je totiž taky součást jeho slovníku, do kterého dále patří třeba výrok o pražských pakách, jimiž myslel snad své kolegy ve vládě, snad voliče, kteří mu dali důvěru a hlasy - o pomatencích a tak dále, a tak podobně. To vše samozřejmě bylo v pořádku, protože to řekl „ó, náš kníže", ten totiž smi vše, poddaný ale ať mlčí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alexandr Bátora