Jiří Baťa: Mohli jsme mít moře, máme kulové…

24.04.2014 18:11 | Zprávy

Pravdu má komentátor když říká, že je jen na občanech Česka, jaké zástupce do EU v nadcházejících volbách pošleme. Doporučuji ty staré odvolat (Falbr. Ransdorf, Cabrnoch, Tošenovský, Zahradil, Roithová, Fajmon atd.), ale i u těch nových si důkladně prověřit s čím tam jdou, na co mají a čí zájmy, kromě svých platů, budou hájit!

Jiří Baťa: Mohli jsme mít moře, máme kulové…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rybářská loď, ilustrační foto

Dostal jsem do pošty nevyžádaný email v tomto znění: „ Jak jsem dostala tak přeposílám. K tomu jen dodávám, že práci poslanců znám a jejich práce vypadá asi takto: Ráno přijdou do parlamentu, podepíšou se a vyfasují kondom (autorka píše Primeros) a jdou spát. Večer a noc prožijí v sexibaru, kde je obsluha jen v tangách. Takže vzhledem k  náročnému výkonu svého poslání lze jistě pochopit, proč jim unikla  (níže popisovaná) nabídka. Prostě proto, že byli unaveni“.

Jistě je všechno bráno poněkud s nadhledem a ironicky, i když  jak vyplyne z níže popisovaného, ne všechno je mimo mísu. Jinými slovy, na každém šprochu, pravdy trochu. Takže abych navázal na onen nevyžádaný email, ten byl po zmíněném úvodu doplněn odkazem na video TV stanice RTL z pořadu NACHT JOURNAL (https://www.youtube.com/watch?v=yBjIPVeTCUs).  A tady už smích nemá příliš místa, spíše naopak, neboť šlo o dost ostrou  kritiku českých europoslanců. Dovoluji si předložit překlad doprovodného komentáře, který popisuje jednu z epizod účinkování českých europoslanců v EP.

„Český národ, který dal světu velikány jako Ant. Dvořáka, Václava Havla (toho za velikána zrovna nepočítám, pozn. autora článku) nebo Milana Kundery, ztrácí v poslední době v Evropě svou pověst. Děje se tak kvůli českým europoslancům, kterým se tady v Evropském parlamentu přezdívá  suchozemské želvy. Tuto přezdívku si vysloužili (neplést s  vysouložili, pozn. autora článku) poté, co kvůli svému laxnímu přístupu  přišli o 10 kilometrů mořského pobřeží na chorvatské Istrii. To jim noví členové EU nabízeli výměnou za dvě poslanecká místa (křesla). K uzákonění takového aktu, který se v Unii nazývá reciproční emise, musí být přítomna nadpoloviční většina poslanců. Těch českých se tohoto aktu zúčastnilo z 22 jen 7 poslanců! Češi tak přišli o výhody, které jsou s mořem spojeny.  Je to škoda, možná je to k smíchu, ale Češi z této lukrativní nabídky ponesou své následky. Europoslanec Horst Pach (EPP) se chytá za hlavu když se ptá, jak mohou být (Češi) tak zabedněni. Pro většinu českých europoslanců se používá přízvisko Smolaři, Suchozemské želvy, nebo Eurobrzdy! To opravdu není moc lichotivé, ovšem tyto přízviska si vysloužili souhrou drobných nechvalně známých excesů (faux pas), jako např. spánek během hlasování, nevybíravé (hrubé) chování nebo dokonce zneužívání poslaneckých náhrad“.

Komentář končí s vyslovenou nadějí, že je na občanech Česka, jaké zástupce   v nadcházejících volbách do EP pošlou a dodává, že to snad příště budou lidé, kteří o takové kráse, která je v pozadí (písečná pláž a moře) už  jen tak nepřijdou! (Bude-li vůbec ještě nějaká šance, pozn. autora článku).

Velice mne mrzí, že nebylo možné tento poznatek zaslat do ČT, kde se zrovna dnes večer konala oslava 10 let členství ČR v EU. Poslouchal jsem zhruba hodinu, jak se řečníci předbíhali v názorech na EU, jak ji někteří obhajovali, jiní opatrně kritizovali, jmenovali  přednosti, vytýkali  slabiny, perlili o perspektivách  a potřebách v činnosti EP atd. Nesledoval jsem pořad do úplného konce, přišlo mi potřebnější dopsat tento  aktuální článek, navazující na zmíněné oslavy.

Přesto, uvědomíme-li si známé a prokázané nedostatky v práci našich poslanců v EP  jak výše uvedeno, ale v rámci objektivity nutno poznamenat, že se to týká nejen českých poslanců, je v EU, potažmo EP co zlepšovat. Už třeba proto, že poslání, které čeští europoslanci v EP mají, by měla být pro ně čest hájit zájmy ČR a jejich občanů, nebo také proto, že k práci mají mimořádně dobré podmínky a předpoklady a konče tím, že jsou placeni tak, že by svými platy uživili pěkných pár stovek, možná  tisícovek  českých nezaměstnaných.

Na příkladu promrhané možnosti mít alespoň kousek moře, mořského pobřeží a vše co s mořem a pobřežím souvisí  stojí  za to nejen chtít, ale nekompromisně vyžadovat odpovědný přístup k práci europoslance, plnění úkolů a zájmů ve prospěch ČR a jeho občanů. Pravdu má komentátor když říká, že je jen na občanech Česka, jaké zástupce do EU v nadcházejících volbách pošleme. Doporučuji ty staré odvolat (Falbr. Ransdorf, Cabrnoch, Tošenovský, Zahradil, Roithová, Fajmon atd.), ale i u těch nových si důkladně prověřit s čím tam jdou, na co mají a čí zájmy, kromě svých platů, budou hájit!

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Budoucnost

Vážený pane Bartoši, dokázal jste nevídané a podle mě jste jeden z nejlepších politiků u nás. Zajímalo by mě, co máte v plánu dál? Funkci předsedy jste složil. Zůstanete ale i nadále v politice? A neuvažoval jste o kandidatuře na prezidenta?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jaroslav Pešta: Farma lobby vydělává na chronicky nemocných, míní Robert Kennedy Jr.

14:50 Jaroslav Pešta: Farma lobby vydělává na chronicky nemocných, míní Robert Kennedy Jr.

„Lidé si musí uvědomit, že čtyři společnosti, které vyrábějí všech 72 vakcín (pro očkování děti v US…