Jiří Kalach: Volební nepravdy vlády pana Fialy

22.09.2022 18:02 | Komentář

Celých devět měsíců vláda nedělala nic proti navyšování cen energií. Tvrdila, že žádný cenový strop není možný z důvodu dalšího tisknutí peněz, hrozby inflace atd. Vysmívala se Orbánovi za jeho zastropování cen pohonných hmot.

Jiří Kalach: Volební nepravdy vlády pana Fialy
Foto: pixabay.com
Popisek: Energie - ilustrační foto

Poté co pan Fiala dostal na Moravě skoro nafackováno a po více než 100 000 lidí na Václavském náměstí se vláda najednou uzavřela do kanceláře a vymyslela cenový strop na energie. Termín cenový strop je nepravdivý. Žádný cenový strop není. Samotná lež je i to, že cena za 1 Kwh bude 6 Kč. V této ceně není započítána cena za transport energie a další poplatky. Skutečná cena bude zhruba 9 Kč za Kwh.

Vláda žádné zastropování cen neudělala, pouze rozdělila cenu elektrické energie na dvě části. První část, kterou zaplatí občané a firmy rovnou (udávaných 9 Kč za Kwh), a druhou část, kterou doplatí stát. Odhad Ministra financí je 120 miliard Kč. Slib doplatku ze strany státu je sen každého obchodníka, proto se tato cena může vyšplhat až na několik stovek miliard. Musíme se zeptat, od koho získá stát peníze? Jsou jenom dvě možnosti. Buď je vybere na daních, nebo je vytiskne. Možná je i kombinace těchto možností. Každopádně tato cesta vede k dramatickému růstu inflace. Inflace, která je legální cestou vlády, jak snížit státní dluh a získat od občanů peníze na jejich úkor. Každý z nás zchudne za rok a půl o jednu třetinu.

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 10943 lidí

K skutečnému zastropování vede jednoduchá cesta. Přestat v ČR prodávat elektřinu za ceny, udávané lipskou burzou, začít ji prodávat za výrobní mix ČR plus přiměřený zisk. Druhou podmínkou je odstoupení od emisních povolenek. Emisní povolenky jsou v podstatě totéž jako náboženské odpustky, pro jejichž kritiku byl upálen v roce 1415 mistr Jan Hus. Stejně tak nás nyní EU trestá za naše stabilní zdroje, tedy odsířené uhelné elektrárny.

Premiér Fiala prohlásil, že musíme brát ohled na minoritní akcionáře. Minoritními akcionáři jsou z téměř 50 procent majitelé největších USA fondů a bank. Vláda také upřednostňuje zájmy Německa a chrání stabilitu jeho energetické soustavy. Stabilitu, která je ohrožována vypínáním německých jaderných elektráren a spoléhání se na nespolehlivé zelené zdroje (poslanec za ODS pan Skopeček). Rád bych pánům připomněl jejich poslanecký slib, kde slibují, že budou vykonávat svůj mandát ve prospěch lidu. Lidem je zcela jistě myšlen lid český, ne německý, americký nebo jakýkoliv jiný.

U plynu je situace ještě horší. Vláda nemá zajištěny dodávky na zimu. Spoléhá na evropské řešení, ale vzpomeňme si na covid, žádné nebude, nebo bude pro republiku nesmírně nevýhodné .Navíc plyn kupujeme od překupníků. Odevzdáváme dobrovolně cizím firmám přes sto miliard korun ročně. Jak to bude v zimě s ropou, až začnou platit sankce, tak o tom vláda cudně mlčí.

Současná politika vlády vede k zničení střední třídy. Zničení průmyslu a zemědělství. Stěhování firem do lacinějšího zahraničí. Výsledkem bude hluboká recese a nezaměstnanost.

Mgr. Jiří Kalach
předseda Okresní hospodářské komory Ústí nad Labem

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

drahota

Dobrý den, pane Turku, vřelé díky za reakci. Já netvrdím, že elektřinu nemáme vyvážet, ale proč my něco poskytujeme levně = elektřinu, ale nakupujeme draze-ropu, zemní plyn, ale třeba i potraviny. U nás jsou v porovnání jedny z nejnižších platů, ale nakoupíme si za to méně, než třeba Němci? Proč s t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Větší průšvih než všechny kauzy STANu. Zasvěcený muž po odchodu Hraby

8:46 Větší průšvih než všechny kauzy STANu. Zasvěcený muž po odchodu Hraby

Krajský zastupitel Martin Herman (ANO) popsal své zkušenosti a dojmy ze spolupráce se Zdeňkem Hrabou…