Jiří Paroubek: Za co bere fialová vláda ještě plat?

19.10.2025 12:46 | Glosa

Výkon Fialovy vlády by měl být komplexní. Ona by si neměla vybírat ve své agendě fajnovosti, ale měla by se zabývat i věcmi které jsou pro ní nepohodlné. Například státním rozpočtem.

Jiří Paroubek: Za co bere fialová vláda ještě plat?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Národní rozpočtová rada vlády charakterizovala státní rozpočet na rok 2026 jako materiál, který v této podobě nelze schválit. Prostě, Fialova vláda si neví rady se státním rozpočtem na příští rok a proto se snaží  zamlžovat, zdržovat a hodit problémy na příští, tedy Babišovu vládu. Že je to nekorektní a vlastně neprofesionální, to Fialovu vládu nezajímá. Je to smutné představení odcházející vlády, kterou zde můžeme mít ještě na počátku měsíce prosince. A to s ohledem na zdržovací strategii hradních pánů.  Fialova vláda se zřejmě domnívá, že jí nastaly vakace. A rozpočet státu na příští rok, ten už  je jí volný. Je to neuvěřitelné, že hned po ústavě nejdůležitější zákon  státu  je takovýmto způsobem Fialou a spol. bagatelizován a jeho význam snižován. Fialova vláda zkrátka nechce dát svůj návrh státního rozpočtu do sněmovny.

Celý život jsem zpracovával rozpočty, na úrovni podniku, ale i pro malé a střední podnikatele, dále na úrovni největšího regionu, kterým je hlavní město Praha i na úrovni státu. Nebyl jsem pochopitelně, pokud jde o veřejné  rozpočty hlavním zpracovatelem rozpočtu.  Od toho jsou úředníci, politici určují směr a priority výdajů.

Ale znám sestavu rozpočtů ve veřejné sféře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás důležitější?

Stabilní vláda nebo váš osobní chtíč být ministrem? Podle všeho můžete být jako nominant na ministra překážkou v jejím sestavení. A viděl jste ten průzkum, kde si vás za ministra nepřeje ani většina dotazovaných?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Úroda brambor je nejvyšší od roku 2011

15:16 Štěpán Křeček: Úroda brambor je nejvyšší od roku 2011

„Český statistický úřad odhaduje, že se letos sklidilo 729 tisíc tun brambor, což je o 11,2 procenta…