Josef Ježek: Což takhle dát si … denní tisk?

11.06.2016 12:49 | Zprávy

Mám takový pravidelný rituál. Ke snídani denní tisk. Ne že bych ho snad přikusoval, ale čtu ho. Vím, u jídla se číst nemá. Je to neslušné, nespolečenské, ale kdy si máte přečíst v klidu noviny, pokud nejste právě rentiér a netrávíte dopoledne v kavárně?

Josef Ježek: Což takhle dát si … denní tisk?
Foto: ODS
Popisek: Josef Ježek

Přestože polovinu zpráv  jsem si přečetl už předešlého dne na internetových serverech, stejně každý den otevírám noviny. Je v tom jistá dávka konzervatismu nebo staromilectví. Stejně jako mi nemůže audiokniha nahradit knihu papírovou, tak mi klikání na internetu nenahradí listování stránkami novin.

Kdysi jsem četl Lidovou demokracii. Jedny z mála novin, které se v bolševickém skanzenu dali číst. Však také sehnat jejich předplatné byl úkol téměř nadlidský. Dnes už dlouhá léta čtu deník, který v současnosti patří do mediálního království pana ministra financí. Občas je to na něm také vidět. Kdysi noviny ÚV SSM, po revoluci docela zajímavý plátek. Pak ho jeho novináři zprivatizovali a následně po čase prodali německému tiskovému koncernu. To byl dobrý podnikatelský záměr. Alespoň pro někoho. Dnes skončil u Babišů. Můj bývalý kolega, poslanec Slávek Jandák, ho nazývá Junge Fronte Heute. (Už asi víte, že?)

Jeho dnešní podoba sice občas připomíná jakýsi polobulvár, ale tradice je tradice. Zkusme si spolu zalistovat dnešním (9.6.) vydáním.

Titulní strana: Cíl:Zamést stopy na Homolce. V roce 2009 se tato nemocnice rozhodla, že provede digitalizaci archivu chorobopisů. Celá ta věc měla stát 95 milionů (!) korun. V soutěži byly všechny firmy vyřazeny, kromě jediné, která to dostala za 146 milionů (!!). Ta si to nakonec nechala udělat u subdodavatele za částku 30 milionů (!!!). Když to začala šetřit policie, tak dozorující státní zástupkyně Máchová to v roce 2012 odložila, neboť se nestal trestný čin. Takže, někdo si namastil kapsu o 116 „mega“ a vono nic?  Člověk by snad řekl, že ta dáma, je buď, s prominutím, hloupá ( a pak nemá na svém místě co dělat) a nebo naopak velmi chytrá (čti asi zaplacená). Nakonec to přece jenom skončilo jinak. Žalovaná škoda je prý 56 milionů. A kde je těch 116, které „dodavatel“ vyvařil?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: „Pane Pávek, já nechci k Turkovi“

10:53 Pavel Foltán: „Pane Pávek, já nechci k Turkovi“

Parafráze scénky z polního filmu: „U kombajnu se stal malér. Přejeli Drápalíka! Tam 230 a zpátky 200…