Miroslav Macek: Až takto jsme dopadli, děvčata a chlapci

12.04.2022 12:52 | Glosa

Denní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Až takto jsme dopadli, děvčata a chlapci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Zapamatujte si! Pokud se tady objeví spolu s ukrajinskými uprchlíky nějací mafiáni, ne abyste je nazývali ukrajinská mafie! Správný název zní ruskojazyčná mafie.

***

Až takto jsme dopadli, děvčata a chlapci:
Radní Jilemnice na Semilsku vyzvali k rezignaci zastupitele města Bronislava Kalvodu. Na sociální síť dal totiž o víkendu fotografie chlebíčků nazdobených sýry ve tvaru Z, což mimo jiné symbolizuje ruskou agresi na Ukrajině. Příspěvkem se zabývá už i policie.
Hlavně si povšimněte slovního spojení „mimo jiné“…

***

Bezpečnostní poradce Bílého domu Jake Sullivan v neděli prohlásil, že prezident Biden neplánuje návštěvu Ukrajiny, přestože ji nedávno navštívil britský premiér Boris Johnson.
„Bylo ale symbolické vidět premiéra Johnsona procházet se po Kyjevě s prezidentem Zelenským,“ řekl při nedělním rozhovoru tazatel Chuck Todd z NBC. „Nabízí se otázka, kdy uvidíme v Kyjevě prezidenta Bidena?“
Sullivan pokračoval, že ukrajinský ministr zahraničí prohlásil, že „Spojené státy jsou ve středu úsilí dalších států organizovat a koordinovat takové akce, jako bylo vykopnutí Ruska z Rady pro lidská práva.“
„Takže prezident Biden zůstává zaměřen na tohle a ujišťuje, že bude nadále vyjadřovat podporu a solidaritu ukrajinskému lidu právě těmito rozhodnými akcemi,“ dodal Sullivan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Robert Králíček byl položen dotaz

Pošta

Že je doručování poštou tragické se ví už dlouho. Vy za to kritizujete Rakušana, ale co jste udělali vy, aby česká pošta fungovala líp? Třeba když jste byli ve vládě? Nebo co uděláte, když v ní zas budete? Běžná situace: Zásilka nedoručena, adresát nezastižen, přitom jste doma, ale nikdo se vám neoz...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Zdatní cenzoři - vedení ČT a Bobo ze Stačilo!

12:26 Jiří Paroubek: Zdatní cenzoři - vedení ČT a Bobo ze Stačilo!

Zpravodajství České televize je předmětem velké kritiky významné, čím dál větší části veřejnosti pro…