Petr Dufek: PMI stále pod padesátkou

01.11.2024 10:44 | Komentář

I když i v říjnu index nákupních manažerů v českém průmyslu zůstal pod hranicí padesáti bodů dělící útlum a expanzi, začíná se situace zřejmě už pomalu stabilizovat.

Petr Dufek: PMI stále pod padesátkou
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

PMI dokonce mírně vzrostl, avšak na optimistické hodnocení je ještě brzy. Předně stále ještě klesají nové zakázky, i když už pomalejším tempem než v předchozích měsících.

Pokračuje tedy útlum domácí i zahraniční poptávky, který nutí firmy propouštět, řídit lépe náklady a v neposlední řadě i poskytovat slevy s cílem podpory prodeje.

V průmyslu sice panují pozitivní očekávání pro rok 2025, avšak dokud nebudou podložené objednávkami, půjde jen pocity.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Z čeho by ANO pokrylo státní výdaje

Kritizujete tuto vládu, že chce jít cestou škrtů, já teda o škrtech nic nevím, ale co vím, že všude i v peněženkách lidí chybí peníze. Co s tím hodláte jako potencionální příští vláda dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 3


Osobnost měsíce

Petr Skokan

  • VV
  • zastupitel města
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Čí zájmy hájí Rada ČT za naše peníze?

17:26 Pavel Foltán: Čí zájmy hájí Rada ČT za naše peníze?

Komentář k fungování dozorového orgánu veřejnoprávní televize.