Podle studie švýcarské banky Credit Suisse vlastní deset procent nejbohatších lidí 82 procent světového bohatství. Přitom nejbohatší procento lidské populace vlastní 45 procent světového bohatství. Z toho je evidentní, že na světě existují obrovské majetkové rozdíly. Ty jsou patrné mezi různými regiony světa i v rámci jednotlivých států.
Studie uvádí, že za poslední rok vzrostlo globální bohatství o 2,6 procenta na 360,6 bilionu dolarů. To představuje bohatství o velikosti 70 850 dolarů na každého dospělého člověka. Hypoteticky lze říci, že každý dospělý Čech s bohatstvím větším než 1 630 000 korun má vůči zbytku světa nadproporcionálně vysoké množství majetku.
Nejvíce světového bohatství o velikosti 114,6 bilionu dolarů je v Severní Americe. Evropa je s velkým odstupem až na druhém místě s bohatstvím 90,8 bilionu dolarů. Samotná Čína dosahuje bohatství o velikosti 63,8 bilionu dolarů, což je výrazně více než Indie s bohatstvím 12,6 bilionu dolarů.
Na světě žije celkem 46,8 milionu dolarových milionářů. Jejich počet za poslední rok narostl o 1,1 milionu lidí. Přibližně 18,6 milionu jich pochází ze Spojených států. Druhým nejvyšším počtem dolarových milionářů se může pochlubit Čína. Následují Japonsko, Spojené Království a Německo. V deseti procentech nejbohatších lidí je poprvé více Číňanů než Američanů.
Ing. Štěpán Křeček, MBA
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV