Bohatší tak opět budou bohatší a chudí o trochu chudší. Rozumím nápadu nějakého teoretika, který prohlašuje, že stát chce motivovat lidi ke spoření - jenže prodavačka se dvěma dětmi rozhodně měsíčně neodloží 5000 korun do soukromého penzijního fondu. Co změna v praxi znamená? Stát se prostě nějakými deseti a více miliardami rozhodl přispět do kasy soukromých penzijních fondů. I dvě tři procenta zisku z této sumy jsou stamiliony do soukromých kapes.
Nedávno jsem tady na Moravě potkal velmi bohatého člověka - skupuje ve velkém pole a nechává je ladem - i tak se mu to vyplatí protože ročně inkasuje řádově miliony v dotacích na neobdělávanou půdu.
Znám miliardáře, kterému na jeho hotely přispěl stát resp. EU stamiliony korun. Takových dotací stát platí v řádu stovek miliard. Je tohle normální? V zemi, ve které prý nemůžeme zaplatit všechny učitele, v níž důchodci, navzdory tomu že celý život platili pojištění a daně musí připlácet na ústavou zaručené bezplatné zdravotnictví. A nenechte se balamutit, že jde o cizí peníze - jde o peníze, které jsme my všichni z našich daní do Evropy poslali a budeme posílat ve stále větší míře. Nejde o dar, ale o extrémně drahou půjčku, kterou za vyvolené splatíme my všichni.
Když pominu korupční krádeže veřejného majetku, je rozdávání peněz nejbohatším další velká a sakra nemorální černá díra.
Netuším zda je to levicové či pravicové, ale mám názor, že z veřejných peněz máme podporovat především chudé a bezmocné. Ne především bohaté a mocné. Ti se snad zvládnou uživit za své.
Tomio Okamura
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomio Okamura