Chládek (ČSSD): Za šlendrián v účetnictví na MŠMT musí padat hlavy

29.08.2012 5:26 | Zprávy

Kontroloři z Nejvyššího kontrolního úřadu zjistili, že se na ministerstvu školství v roce 2011 nevedlo řádně účetnictví, jak ukládá zákon. Nejasnosti dosahují celkové výše přes 26 miliard korun!

Chládek (ČSSD): Za šlendrián v účetnictví na MŠMT musí padat hlavy
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Tyto informace jen potvrzují, v jak nehorázném chaosu ministerstvo školství funguje. Je otázkou, jestli takto vedená organizace může řídit kvalitně celou oblast školství. Pokud jsou totiž nejednoznačnosti a nejasnosti v účetnictví MŠMT u takto vysoké částky v řádech miliard, jedná se o evidentní systémové selhání Fakt, že se pochybení týká i předfinancování výdajů, které má proplatit Evropská unie, je tak posledním hřebíčkem do rakve čerpání Evropských fondů na MŠMT. NKÚ dále upozornil na to, že nehmotný majetek nebyl inventarizován vůbec... Očekávám u takto závažné věci jasné vyjádření ministra školství, který veřejnost seznámí s kroky, které povedou k nápravě. A zároveň jasné vysvětlení, jak je něco takového vůbec  možné, a kdo za to ponese zodpovědnost.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: cssd.cz



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trikolora: Prezident Petr Pavel nás vrací do časů totality

13:05 Trikolora: Prezident Petr Pavel nás vrací do časů totality

Stanovisko Trikolory k podpisu prezidenta po tzv. lex Ukrajina.