17. prosince 2008 učinilo Ministerstvo financí ČR vedené Miroslavem Kalouskem významný krok. Nad rámec tehdejšího zákona rozhodlo o umožnění internetového sázení pro podnikatelské subjekty v ČR. Tehdy se o toto povolení zajímalo pět firem. Kalousek své rozhodnutí před lety zdůvodnil jednoduše: Protože síť vlastně nemá hranic, lidé mohou již dávno sázet prostřednictvím zahraničních firem. Lépe než se snažit o prohibici je tedy dát kontrolovatelná pravidla a dosáhnout zdanění tohoto byznysu na našem území. To aspoň pomůže státní pokladně v řádu miliard korun.
Pominu složitou otázku stíhání nepovoleného hazardu na síti. Jednotlivé servery lze monitorovat. A následně firmy, které je nějakým podvodným způsobem ve vztahu k občanům používají, i stíhat. Samozřejmě bez mezinárodní součinnosti by omezování hazardu na síti nebylo realizovatelné a je to tedy nejen otázka technická, ale i otázka mezinárodního práva. Co se ale nabízí jako snadné k zodpovězení, je, zda uvolnění hazardu na internetu od roku 2009 bylo prokazatelně přínosem pro veřejné finance. Táži se tedy: Je schopen Miroslav Kalousek doložit, kolik stát povolením tohoto typu hazardu skutečně získal? Byla jeho argumentace před lety alespoň v tomto bodě oprávněná?
Mediální úsek ÚV KSČM
Dále čtěte:
Po Kalouskovi jde policie. Já ho udal, pochlubil se politik
Kalouska vyšetřuje policie. Kvůli korupci
Čistý Kalousek má problém. Véčkař tvrdí, že bral peníze od loterií
Miliony na účtu lidovců nepřistály. Kalousek nemůže za Čunkovy bláboly
##PROFIL 130##
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Dolejš - profil