Říkáte si, že to není možné? Skutečně, taková je přístup ministerstva zdravotnictví k těžce nemocným pacientům. Ze dvou nemocnic, které v Ústeckém kraji biologickou léčbu původně poskytovaly, zůstalo pouze pracoviště v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Ale i zde chtělo letos na jaře ministerstvo tuto šetrnou a účinnou léčbu ukončit a přesunout ji do Prahy. V kraji, kde občané vzhledem ke zhoršené kvalitě životního prostředí patři k nejvíce ohroženým rakovinou, by tak nezůstalo žádní specializované pracoviště a všichni pacienti by museli dojíždět do Prahy.
V roce 2010 nechal Ústecký kraj provést měření na objízdných trasách za nedokončenou dálnici D8, které mimo jiné prokázalo, že občané jsou ohrožení v důsledku výfukových plynů nádorovými nemocemi. Osobně jsem požádala ministra zdravotnictví, aby se tímto problémem zabýval. Odpověď zněla, že na to ministerstvo zdravotnictví nemá kompetence.
Tak si kladu otázku, k čemu vlastně ministerstvo zdravotnictví máme? Komplexní onkologická centra ruší, lidem ohroženým rakovinou nepomáhá, otravám metylalkoholem nezabránilo, zdravotní pojišťovny nutí k rušení lůžek. Myslím, že si každý dokáže odpovědět sám.
Jana Vaňhová
hejtmanka Ústeckého kraje
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kr-ustecky.cz