Stejně jako na samotném úřadu MŠMT a ve všech ostatních přímo řízených organizacích, tak i v přímo řízených organizacích, kam zařízení náhradní výchovy patří, je třeba provést úsporná opatření.
"V rámci nutné optimalizace jsme ředitele vyzvali k určitým úsporám, ale rozhodně nechceme zavádět taková opatření, která by pro tyto ústavy byla likvidační. Zachování kvalitní péče o děti je u nás na prvním místě," vysvětluje náměstek pro regionální školství Ladislav Němec. Rezervy podle něj v těchto zařízeních jsou. "Číslo 15%, které dostali ředitelé ústavů za úkol ušetřit, je průměr. Jsou zařízení, kde se dá uspořit minimum, jinde jsou rezervy větší. Víme o místech, kde na jednoho dětského klienta pracují až dva zaměstnanci. To v současné finanční situaci není udržitelný stav," pokračuje náměstek.
Úspory v konkrétních zařízeních náhradní péče jsou řešeny individuálně. Ředitelé se obrací na ředitelku Odboru speciálního vzdělávání, prevence a institucionální výchovy Renatou Ježkovou. „Situaci jsem také osobně projednal se zástupci Asociace náhradní výchovy a dospěli jsme k vzájemné shodě," dodává L. Němec.
Čtěte více:
Dobeš pro rozhlas: Koaliční dohody jsem já neporušil
Ministerstvo školství omylem zveřejnilo citlivá data stovek romských dětí
Retardované a normální děti v jedné třídě? Učitelé jdou proti Dobešovi
##MINIPAS 1239##
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Ministerstvo školství