Ministr Vondra: Nabídku švédské strany nelze s čistým svědomím vládě doporučit

25.07.2012 21:04 | Zprávy

Vláda se dnes na svém jednání ve vyhrazeném režimu zabývala materiálem o výsledcích jednání se švédskou stranou o možnostech překlenovacího řešení ochrany vzdušného prostoru České republiky a dalším provozováním letounů JAS 39 Gripen.

Ministr Vondra: Nabídku švédské strany nelze s čistým svědomím vládě doporučit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Alexandr Vondra

Na tiskové konferenci po skončení jednání ministr obrany Alexandr Vondra uvedl, že dnes informoval vládu o stavu jednání se Švédskem o případném prodloužení pronájmu stíhaček JAS 39 Gripen. „Prozatímní stav jednání a jeho předběžné výsledky nejsou takové, abych s čistým svědomím mohl vládě doporučit přistoupit na poslední švédskou nabídku,“ sdělil Vondra a s odvoláním na skutečnost, že jednání stále ještě nejsou uzavřena, podotkl, že nemůže hovořit o dalších podrobnostech.

Vláda podle jeho slov přijala usnesení, kde tuto informaci vzala na vědomí a uložila mu, aby do 30 listopadu letošního roku pokračoval v jednání se Švédy o provozování 14 letounů JAS 39 Gripen. O výsledcích vládu bude průběžně informovat a také navrhne další postup. „Zároveň ke stejnému datu předložím vládě návrh parametrů pro případné vypsání otevřeného výběrového řízení na zajištění schopností nadzvukového letectva,“ dodal ministr Vondra.

Toto sdělení potvrdil i Petr Nečas, který uvedl, že vláda je s provozem letounů gripen spokojena, ale to ji nestaví do situace, aby se nechala tlačit tím, že smlouva na pronájem končí v roce 2015. „Bude-li trvat tento nevstřícný postoj dodavatele, jsme připraveni jít i cestou otevřeného výběrového řízení,“ prohlásil premiér.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ministerstvo obrany

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová (SOCDEM): Propad reálných mezd o 10 procent, největší zchudnutí za posledních 25 let

7:04 Maláčová (SOCDEM): Propad reálných mezd o 10 procent, největší zchudnutí za posledních 25 let

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chudnutí ČR.