Dnešní problémy zemědělství podle Miroslava Petráně vyplývají z toho, že jsme před lety při našem vstupu do Evropské unie vyšli vstříc všem požadavkům a nevyjednali jsme si prakticky nic. „V důsledku toho u nás klesá produkce obilovin i živočišná produkce, takže musíme dovážet maso, a nemáme už ani cukr, který býval naší specialitou a dnes patří k nejdražším komoditám, protože je ho celosvětově nedostatek,“ říká poslanec a zdůrazňuje, že jedinou možností, jak zachránit nejen zemědělství, ale i vylidňování a skomírání českého venkova, je návrat k soběstačnosti.
To však podle poslance za VV nebude možné bez celkové koncepce venkova. „Jedině touto cestou je možné dosáhnout změn i v zemědělství. Měli bychom využít jedinečné příležitosti, kdy i taková země jako je Francie, se nechala slyšet, že je třeba změnit zemědělskou politiku Evropské unie. Je třeba vypracovat svébytnou koncepci a prosadit v ní to, co jsme zanedbali při našem vstupu do Unie před deseti lety,“ uvádí Petráň, který se koncem března jako jediný český politik zúčastnil 5. fóra o budoucnosti zemědělství v Bruselu.
„Byly tam představeny klíčové momenty v tom, jak měnit a dotvářet krajinu v intencích původní přirozené krajiny s estetickými, ale i komplexními dopady a zároveň udržet a zlepšit zemědělství. Přitom právě na absenci agrární koncepce si u nás stěžují všichni, kdo mají se zemědělstvím něco společného. Kvůli tomu máme dnes pole zaplevelená řepkou a v konečném důsledku trpí naše domácí produkce i vyděračskými podmínkami ze strany nadnárodních obchodních řetězců. Neumíme používat ani ty nástroje, které máme k dispozici k tomu, aby tomu tak nebylo,“ dodává poslanec za VV Miroslav Petráň.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Veciverejne.cz