Tak se nám to startovací pole u volby prezidenta poněkud zúžilo. Podnikatelé vypadli, zůstali politici, funkcionáři, akademici a generál. Jak byste nějak krátce zhodnotil tento peloton?
Zůstali mediálně-politickým mainstreamem protežovaní prorežimní koníci Pavel s Nerudovou, kterým průzkumy prakticky nasazují žluté trikoty. Ty průzkumy, které namísto reflexe veřejného mínění mají v drtivé většině za cíl veřejné mínění utvářet a nasměrovávat žádoucím směrem.
Trochu paradoxně proti výše zmíněným stojí Andrej Babiš, který sic z povahy věci – například coby podnikatel napojený na dotace EU – rovněž spadá do podobného ranku. Navíc v rámci koronavirové totality expremiér předvedl, že jde nastolenému globalistickému režimu rovněž zcela na ruku. Jakkoliv chápu, že bylo těžké se mu postavit tak, aby svou funkci ustál.
Překvapivě pak pro mě odpadl Karel Janeček, který se navenek pasoval do role tak trochu protiproudní, ačkoliv dle mého pevného přesvědčení šlo o klasický příklad takzvané řízené či falešné opozice, kterou každý režim využívá z důvodu eliminace té skutečné.
Když už jsme u toho, mrzí vás odchod některého ze čtyř kandidátů, tj. Janečka, Březiny, Kotába nebo Diviše? A není trochu podezřelé, že zatímco u favoritů Nerudové a Pavla je zjištěna chybovost podpisů pod jedno procento, u těchto „nefavoritů“, kteří by mohli štěpit již tak dost rozmanitý elektorát, je to v řádu pětiny až třetiny? Karlu Janečkovi dokonce neuznali jeho vlastní podpis, prý nebyla dostatečně čitelná číslice u jeho čísla OP.
Mrzí, nemrzí. Nějak se mě to nedotýká, neboť jsem mezi toho času oznámenými kandidáty nenašel de facto žádného, jemuž bych to s čistým svědomím mohl hodit. A ač sám k volbám chodím – mám-li na to prostor – tak v hlavě nosím ono okřídlené: kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zrušili. Tedy nemám v tomto ohledu iluze. Typickým příkladem budiž USA počínaje poslední prezidentskou volbou. Co je však opravdu zarážející, je onen rozdíl v chybovosti, o němž píšete. I když je vždy možné úplně všechno, tak to na mě působí krajně podezřele. A vysvětlení bych rád slyšel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Karel Šebesta