První, co nás na Vaší knize zaujalo, byla postava Miroslava Kalouska. Andrej Babiš o něm hovoří jako o symbolu korupce. Vy jste ho zmínil jen jednou, a navíc v souvislosti s Janou Nagyovou, kterou nepotřeboval, aby mohl jednat s premiérem Nečasem. Čím to?
Já jsem v knize nechtěl hodnotit jednotlivé politiky a nechtěl jsem, aby to bylo vnímáno, že se některými politiky účelově v knize zabývám. Kniha byla zejména o činnosti ÚOOZ, o lidech pracujících na ÚOOZ. Jednotlivá jména politiků nechci a nebudu komentovat.
Kolikrát jste škrtal v odpovědích, případně je upravoval?
Škrtal jsem hodně, ale zejména proto, že jsme si s panem Klímou vyjasňovali pozice mezi policistou a novinářem. Naše mluva byla často vzájemně nesrozumitelná, a to zejména proto, že policista klade důraz na jiné věci než novinář. Nestalo se, že by mi pan Klíma zasahoval do informací, které chci sdělit. A zrovna tak já jsem neodmítl žádnou otázku, kterou mi položil a snažil jsem se ji co nejpodrobněji zodpovědět. Bral jsem to, že po celou dobu jsem nemohl vysvětlit náš pohled a postoj a často někteří novináři uváděli nepravdivé nebo zkreslené informace o naší činnosti. Jsem si vědom toho, že některé případy jsou stále živé, ale sdělil jsem pouze informace, které neohrozí dokazování, toto bych nikdy neudělal.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový