Alexandra Udženija: Policejní ochranu měl i exprimátor Svoboda, jen na tom nehonil body jako Hřib. Chucpe!

19.05.2020 17:43 | Zprávy

ROZHOVOR „Nejsem fanouškem nějakého zpochybňování závěrů našich tajných služeb. Myslím si, že je to dost nebezpečná rétorika. To, co mě jako občana zajímá, je jiná otázka. Pokud je informace pravdivá, jak je možné, že naše bezpečnostní složky dopustí, aby někdo s ricinem vůbec vstoupil na naše území?“ ptá se místostarostka Prahy 2 a předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija. Zároveň upozorňuje, že kontroverzní akce musí svobodná a demokratická společnost unést. Politické špičky podle ní nedělají pro zklidnění debaty kvůli česko-ruským vztahům téměř nic, spíše naopak situaci vyostřují.

Alexandra Udženija: Policejní ochranu měl i exprimátor Svoboda, jen na tom nehonil body jako Hřib. Chucpe!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija, 1. místopředsedkyně ODS

Policie hlídá i primátora Zdeňka Hřiba a starostu Řeporyjí Pavla Novotného, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář se skrývá na tajném místě. Ohrožují nás Rusové nebo extrémněji založení Češi? Jaké je nebezpečí podle vás?

To je spíš otázka na tajné služby nebo bezpečnostní experty. Pokud policie vyhodnotila hrozby jako reálné a zmíněným pánům přidělila ochranu, tak bych nerada nějak zpochybňovala jejich rozhodnutí. Obecně lze říci, že jisté ohrožení z řad extremistů, stejně jako Ruska, tady jistě existuje. Svého času měl policejní ochranu i primátor Bohuslav Svoboda, akorát si na tom nehonil marketingové body, tak jak to dělá Zdeněk Hřib. To mi přijde vyloženě chucpe.

Rusko-české vztahy rozbouřily jednak poslední kroky těchto českých politiků, a teď navíc časopis Respekt s ruským agentem a jedem ricin. Jak teď v zahraniční politice k Rusku přistupovat?

Rusko je velmoc a má své zájmy, které mohou být často v rozporu s těmi našimi. Myslím a vycházím i z historie, že je dobré ke každé velmoci přistupovat obezřetně. Česká republika musí hájit hlavně vlastní zahraniční zájmy a samozřejmě bezpečnost svých občanů. Tohle musí být v paměti každého politika jako priorita číslo jedna.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vidlák: Bojte se Trumpa, darmožrouti. Zažijete dezolátské peklo

9:04 Vidlák: Bojte se Trumpa, darmožrouti. Zažijete dezolátské peklo

VIDLÁKŮV TÝDEN Mají se „lepší lidé“ bát Donalda Trumpa? „Oni se bojí oprávněně. Trump těm ‚šikovným‘…