Babiš a spol. nadělali více škody než užitku, říká šéfka Trikolóry

12.04.2021 8:14 | Zprávy

ROZHOVOR Pandemie covidu už dávno není pouze medicínský či epidemický problém, ale také problém ekonomický, společenský, kulturní, politický či právní. „Už dávno nejde jen o naše životy, ale také o jejich kvalitu,“ říká předsedkyně Trikolóry a poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková. Podle jejích slov na ní dělá celá hysterie kolem antigenního testování ve školách i firmách dojem, že někdo nakoupil spoustu testů, aby vydělal, a potřebuje se jich za každou cenu zbavit.

Babiš a spol. nadělali více škody než užitku, říká šéfka Trikolóry
Foto: repro XTV
Popisek: Předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková

V neděli po dlouhých měsících skončil nouzový stav. Máme důvod k radosti či úlevě? 
 
Nemáme. Můžeme pouze sčítat škody, které přehnaná, nelogická, nesystémová, často nesmyslná, necílená a časově přepálená opatření napáchala.
 
Dnes začal v naší zemi reálně platit pandemický zákon. Většina parlamentní opozice jej chválí jako správný nástroj v boji s pandemií. Jak to vidíte vy? 
 
Ještě zdaleka nejsme venku. Optimismus opoziční „bruselské pětky“ nesdílím. Pandemický zákon je jen jiný právní rámec pro pokračování mnoha z těch přehnaných, nelogických, nesystémových, často nesmyslných, necílených a časově přepálených opatření, včetně pokut a šikany. Bohužel.
 
 
Přestože epidemická situace v České republice stále není růžová, zdá se, že nedávná vládní opatření zabrala a že se podařilo obrátit křivku denních nárůstů i zatíženosti nemocnic dolů. Byla tedy kritika vládních opatření oprávněná? 
 
Samozřejmě, že kritika byla a je oprávněná. Vedlejší škody „boje“ proti pandemii jsou nesmírné a astronomické zadlužení, které napáchala vláda ANO a ČSSD, budou splácet ještě naši vnuci. Pokud před tím úplně nezkrachujeme.
 
Pokud by byla dnes Trikolóra součástí vlády, na jakých principech byste postavili boj s pandemií? Vláda se totiž hájí tím, že postupuje velmi podobně, jako většina zemí v Evropě.
 
To není pravda. Některé země, kupříkladu ty severské, postupovaly mnohem obezřetněji. Dopady pandemie jsou tam sice podobné, ale přehnanými restrikcemi si nezničili celá odvětví své ekonomiky. Jsou opatření měkká a opatření tvrdá. Ta první přinášejí jistý užitek a zároveň nepůsobí vedlejší škody. Ta druhá samozřejmě nějaký užitek také přinášejí, ale jejich vedlejší účinky jsou pro společnost zničující. Trikolóra preferuje opatření měkká. Připustili jsme, že tu vládnou fachidioti. To slovo nepoužívám jako nadávku, nýbrž jako terminus technicus, který označuje hluboce specializované experty zahleděné pouze do svého oboru, leč postrádající schopnost vnímat problematiku v širších souvislostech. Pandemie covidu totiž už dávno není pouze medicínský či epidemický problém, nýbrž také problém ekonomický, společenský, kulturní, politický či právní. Už dávno nejde jen o naše životy, ale také o jejich kvalitu.
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Karel Výborný

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová: V roce 1989 jsem zvonila klíči. Dnes se lidé už zase bojí

12:41 Schillerová: V roce 1989 jsem zvonila klíči. Dnes se lidé už zase bojí

Brutální kritika vlády Petra Fialy za kroky, které si před ní nedovolil v polistopadové historii uči…