Bezpečnostní expert: Vidíme, že v Evropě mohou hořet celé ulice, policisté se stávají lovnou zvěří. Ve Stuttgartu, to už je moc blízko. Nenechme se odzbrojit

19.07.2020 18:25 | Zprávy

ROZHOVOR „Lidé někdy považují pocit bezpečí za mnohem důležitější než potravu či vodu. Je to na špičce potřeb takzvané Maslowovy pyramidy,“ říká prezident organizace LIGA LIBE Pavel Černý. Sám považuje podporu vlády začlenit právo na obranu zbraní do Ústavy za zásadní a potřebný krok, protože pokusy Evropské unie vnutit její hloupá pravidla jsou podle jeho slov očividné. Také ženy, postižení ani senioři prý nesmějí ztratit možnost mít u sebe obranný sprej. A zároveň varuje před zákazy nošení nožů, jak už Brusel navrhoval. Pavel Černý upozorňuje, že v zemích, kde taková pravidla platí, kriminalita stoupá.

Bezpečnostní expert: Vidíme, že v Evropě mohou hořet celé ulice, policisté se stávají lovnou zvěří. Ve Stuttgartu, to už je moc blízko. Nenechme se odzbrojit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Manifestace proti omezení legalních držitelů zbraní na Václavském náměstí

Česká vláda podpořila návrh Senátu, aby bylo právo bránit se zbraní zahrnuto do Ústavy. Co tomu říkáte, a jak potřebné to v dnešní době je?

Ač někteří vydávají návrh za nadbytečný či zbytečný, naštěstí již naši oponenti neříkají, tak jako kdysi, že je nebezpečný. V tom se mínění jak veřejnosti, tak politiků velmi spravilo. A více a více lidí seznává, že je takový návrh třeba. My máme velmi dokonalé zbraňové zákony, dokonce takové, kterými by se mohly státy – a nejenom na Západ od nás – inspirovat. Ale i sebedokonalejší zákon je pouze zákon, stačí jen jakási shoda či politický kšeft někde ve Sněmovně, a je po zákonu. Prostě, i ta nejpovedenější legislativa je vždy zranitelná – míněno, je velmi senzitivní na určité tlaky.

A ony tlaky v současné době bohužel existují. Jak ze zahraničí, z Bruselu, ale nikdo navíc nemůže vyloučit ani u nás, že vyhraje nějaká strana, které bude myšlenka ozbrojeného – byť legálně, a bezúhonného – občana cizí. Či k ní bude dokonce nepřátelská. A pak může velmi snadno zákon, jak to vidíme poslední dobou i různými vloženými přílepky, žel naprosto účelově zlikvidovat. Pokud tedy máme něco dokonalého, co je navíc tak klíčové a důležité i pro naši bezpečnost, a co bezesporu funguje – tedy, že zde lidé nejen mají, ale mohou nosit zbraně po třicet let a nic zlého se neděje – ošetřeme si to na nejvyšší, to znamená ústavní úrovni. Je to jakási potřebná pojistka proti tomu, aby nebylo možné jen tak destruovat naše funkční poměry. Důležité je také zdůraznit, že se nejedná o právo na ozbrojování, jak se někteří snaží tvrdit, ale pouze o právo na obranu se zbraní.

Domníváte se tedy, jak tvrdí vlastně i autoři návrhu, že návrh je obranou proti omezování držitelů zbraní ze strany Evropské unie, kterého jsme posledního roky svědky, a o němž jsme spolu v rozhovorech už dříve mluvili?

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Fakt myslíte, že jsme na tom v oblasti digitalizace dobře?

A co třeba říkáte na to, že jsme v digitalizaci veřejné správy je Česko druhé nejhorší v EU? Zdroj: https://www.dvs.cz/clanek.asp?id=6995694 Nebo co říkáte na toto - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-b2b-platit-prevodem-nestaci-digitalizace-ceske-ekonomiky-je-zalostne-pomala-261752?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

16:05 Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

Premiér Fiala svými výroky připomíná poslední dny Adolfa Hitlera v bunkru v době, kdy se k Berlínu b…