Europoslanec Blaško odpovídá německému ministrovi: My že jsme povinni se na něčem podílet? Vy jste tam udělali svinčík! Kde vůbec berete tu drzost

05.10.2019 15:25 | Zprávy

ROZHOVOR „Nechápu vůbec drzost vykřikovat, že my jsme povinni se na něčem podílet. Nebudeme řešit výsledky jejich koloniální politiky. To všechno jsou důsledky,“ vzkazuje generálmajor a europoslanec za hnutí SPD Hynek Blaško státům Evropy, které v minulosti obsadily země Afriky a pak je nechaly napospas. Prohlásil také, že pokud Itálie znovu otevře své přístavy, byli by Italové padlí na hlavu, volit stejné politiky znovu.

Europoslanec Blaško odpovídá německému ministrovi: My že jsme povinni se na něčem podílet? Vy jste tam udělali svinčík! Kde vůbec berete tu drzost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

Začátkem srpna zanikla rusko-americká smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu, která zakazovala oběma stranám zařadit do arzenálu rakety odpalované ze země s doletem 500 až 5500 kilometrů. Skončila po více než třiceti letech. Neuběhlo ani pár dní od ukončení smlouvy, a obě strany provedly raketové testy. Je v ohrožení bezpečnost celého světa? Jsou první události po konci smlouvy ukázkou, jak bude situace vypadat?

Já jen doufám, že obě strany budou mít tolik zdravého rozumu, že na ten knoflík nesáhnou a ten pověstný kufřík nikdo z nich neotevře. Pokud by to někdo z nich udělal, pak samozřejmě druhá strana není rovněž bezzubá, takže taky kousne. A živí budou závidět mrtvým. Jedná se o záležitost, které by se všichni měli bát jak čert kříže. Jak čert svěcené vody. V momentě, kdy jedna nebo druhá strana ztratí trpělivost a došlo by na použití jaderných zbraní, živí budou závidět mrtvým. Protože jestli celá planeta nepraskne, tak se promění v poušť a v neobyvatelnou planetu.

Ruský prezident Vladimir Putin zaslal zahraničním politikům včetně představitelů členských států Severoatlantické aliance dopis. V něm navrhuje moratorium řešící rozmístění raket středního a kratšího doletu v Evropě. Podle NATO však Rusko takové rakety už má. Měla výzva nějaký smysl? O čem, kromě jasné nedůvěry, tohle svědčí?

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. A všechno zlé pochází od Putina. Ať nelžou, oni mají rovněž takový arzenál a potichu ho vyvíjeli. Stoprocentně ho mají. Jak říká předseda SPD Tomio Okamura, je dobře, že se hledá jakési řešení celého problému, a Putin nabízí takové řešení z jeho strany.

„Sdílím, protože by si člověk myslel, že kolaborantství s autoritáři už si tahle země zažila sakra dost,“ napsal na Facebooku důstojník Generálního štábu Armády České republiky Otakar Foltýn, když sdílel postoj hnutí SPD, které návrh Putina podporuje. SPD uvedla: „Jaderný konflikt mezi velmocemi bychom nejvíce odnesli my ve střední Evropě.“

Napsal, že je Okamura ruský vlezdoprdelista a kdesi cosi a takové blbosti. To je člověk, který si nevidí ani na špičku svého možná zahnutého nosu, proto si na něj nevidí. Myslím si, že každý rozumně uvažující člověk se musí obávat, že by tyto zbraně byly někdy někým nasazeny. Stále se domnívám, že apokalypsa, která by nastala a po níž i někteří naši politici touží, by byla skutečně koncem světa. A každé oddálení tohoto nebezpečí je dobré, ať už ho dělá Putin nebo kdokoliv jiný.

Tomio Okamura také vyzval, aby Česká republika začala iniciovat vlastní bezpečnostní a zahraniční politiku, protože prý nyní „fakticky neexistuje a jsme plně v rukou globalistů Evropské unie a Spojených států“. Kde by měla Česká republika začít?

My jsme členem toho i onoho, a ve své podstatě naši přední politici jen papouškují, co jedna nebo druhá strana, jejíž jsme členy, vykládá. Čili pro ně je to značně jednoduché, protože oni nemusejí nic vytvářet, nemusejí jít vlastní cestou, nechají se vléct jako přívěs za traktorem.

V zahraniční politice bychom se měli snažit sehrávat roli možná jakéhosi mostu mezi některými znesvářenými stranami. V tomto smyslu bychom mohli být i úspěšní. Stále máme ve světě zvuk a ještě jsme nepropadli až na dno. V tomto smyslu bychom měli postupovat.

Kde začít? Protože už teď, zdá se, se dělíme na dva tábory: proruský, či prozápadní. Kde najít zlatou střední cestu? Je to u nás vůbec možné?

V současném rozložení sil ve vládní koalici těžko. Tady by měla existovat jakási rozumná míra, co je pro nás nesnesitelné a kdy a jak bychom měli začít jednat. Každý extrém škodí. Pochlebovat někomu je vždycky problém, protože se to vždy otočí proti nám. Podívejte se do historie, u níž by všichni nejraději, aby skončila rokem 1948. Co bylo předtím, jako by nebylo, a co je od roku 1948, existuje. To je naprostý nesmysl.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Budete se ucházet o pozici lídra strany pro příští volby?

Upřímně, kdo jiný než vy by to měl být? Co vím, tak řada lidí volí Piráty jen kvůli vám. A ještě jeden dotaz, nepřijde vám až paradoxní, že váš nástupce stranu do voleb vést nechce? Myslíte, že je to dobře? S ohledem na to, že je to Hřib, tak možná i ano, ale jinak tomu moc nerozumím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chtějí mě umlčet. Tři roky vězení? Okamura vytáhl hrozivá fakta a lex Ukrajina

13:00 Chtějí mě umlčet. Tři roky vězení? Okamura vytáhl hrozivá fakta a lex Ukrajina

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura chválí migrační politiku Donalda Trumpa a označuje ho za symbol „ko…