Jaroslav Kubera o ČT, Rusku, dnešku, Klausovi... a o tom všem, co teď posloucháte

23.08.2018 4:44 | Zprávy

ROZHOVOR Hrozí nám ztráta identity, ženeme se do područí jako v roce 1968? Ano. A zvládáme to sami i bez Putina. „My se řítíme do podobné situace, protože nás stát neskutečným způsobem fízluje. Neskutečným způsobem na všech frontách,“ reaguje na obavy z návratu historie senátor Jaroslav Kubera. A zda bylo vhodné pískat a křičet na premiéra při pietním aktu, který připomněl oběti srpnových událostí? „Za normálních okolností by měl tento akt proběhnout úplně jinak. Jenže se nacházíme ve zvláštní pomatené době a nejde jen o Českou republiku,“ říká oblíbený senátor k úterním protestům před budovou Českého rozhlasu. Sám připouští, že nemá důvod se na každého Rusa dívat jako na úhlavního nepřítele a přidává jasný recept, jak obstát vůči všem: „Chovat se jako suverénní stát, nenechat si od nikoho nic diktovat.“

Jaroslav Kubera o ČT, Rusku, dnešku, Klausovi... a o tom všem, co teď posloucháte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Po republice jsme si připomínali v minulých dnech oběti srpna 1968. Co padesátileté výročí znamená pro vás?

Mně bylo tehdy 21 let a shodou okolností jsem se v pátek 13. září 1968 ženil. Takže mám s obdobím, o kterém mluvíte, spojené velmi osobní zážitky. Ženil jsem se v Teplicích a tehdy po městě jezdily obrněné transportéry a tanky. Jeli jsme se ženou na radnici ve vypůjčeném černém mercedesu, který posádky mimořádně iritoval. Jeli jsme po hlavním náměstí v koloně obrněných transportérů a samozřejmě jsme měli strašný strach, jestli vůbec dojedeme. Dojeli jsme, vzali jsme se, dostali jsme úžasnou básničku na téma: táhněte domů. Samozřejmě celé město bylo popsané, přemalované nápisy ještě dlouhá léta prosvítaly.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vidlák: Bojte se Trumpa, darmožrouti. Zažijete dezolátské peklo

9:04 Vidlák: Bojte se Trumpa, darmožrouti. Zažijete dezolátské peklo

VIDLÁKŮV TÝDEN Mají se „lepší lidé“ bát Donalda Trumpa? „Oni se bojí oprávněně. Trump těm ‚šikovným‘…