Lékař Rogozov: Stará dobrá Anglie se nenávratně propadá do historie! Demografická proměna společnosti přináší mešity, zahalené ženy na ulicích, odstraňování soch a zavádění rasových kvót

08.08.2020 19:04 | Zprávy

Z BRITÁNIE DO BOHEMIE Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. V rozhovorech pro ParlamentníListy.cz přibližuje českým čtenářům dění ve Spojeném království. V tom aktuálním líčí, jak si britská monarchie počíná v době koronavirové, ale hovoří i o rostoucím napětí ve společnosti. To souvisí se změnou demografického složení společnosti, což postupně mění nejen její vzhled, ale i její hodnoty. Svědčí o tom útoky na památníky a sochy velkých synů anglického národa, které jsou odstraňovány nebo poškozovány.

Lékař Rogozov: Stará dobrá Anglie se nenávratně propadá do historie! Demografická proměna společnosti přináší mešity, zahalené ženy na ulicích, odstraňování soch a zavádění rasových kvót
Foto: Archiv VR
Popisek: MUDr. Vladislav Rogozov

Pandemii virové choroby covid-19, kterou způsobuje koronavirus SARS-CoV-2, čelí poslední čtyři měsíce i Evropa. Jak z vašeho pohledu v tomto boji obstály Česká republika a Spojené království, které k němu zvolily trochu jiné postupy?

Oproti České republice britská vláda v preventivních opatřeních trochu zaspala. Například roušky se na veřejnosti začaly doporučovat až za řadu týdnů po plném rozvoji první vlny. Smutnou bilancí je více než 46 tisíc obětí koronaviru. Mortalita na covid-19 vztažená na velikost populace je tak v Británii 20 krát vyšší, než je tomu v České republice. Nárůst mortality v časové souvislosti s probíhající pandemii byl ve Spojeném království a v Anglii nejvyšší v Evropě.

Ze statistik nevychází Spojené království vůbec dobře. Jak si s epidemií poradil britský zdravotnický systém?

Tíži epidemie odpovídal i extrémní nárůst tlaku na kapacity zdravotního systému. Od počátku se nedostávaly ochranné pomůcky, později dokonce došlo i k problémům se zásobami důležitých léků pro kriticky nemocné, jako jsou například propofol, alfentanil nebo noradrenalin.

V nejtěžším období se dokonce snížily i zásoby samotného kyslíku natolik, že se kyslíkem muselo začít šetřit. Pacienti ho proto dostávali méně, než kolik by dostávali za normálních okolností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Jiří Hroník

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

20:17 Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

Je svoboda v České republice skutečná, nebo žijeme jen v iluzi? Jana Bobošíková ve svém ostrém rozho…