Okamura: 4500 Kč na domácnost, tak vzroste energie. Žádám následující zásah

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

12.11.2023 21:45 | Rozhovor

Meziročně 4500 Kč nárůst cen za elektřinu pro průměrnou domácnost odhaduje předseda SPD Tomio Okamura. Vychází přitom z čísel Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Právě tento úřad přitom Okamura žádá prověřit. Lídr SPD v rozhovoru obvinil vládu, že přehlíží české podnikatele i občany, když jiné státy budou od cen energií naopak ulevovat.

Okamura: 4500 Kč na domácnost, tak vzroste energie. Žádám následující zásah
Foto: Hana Brožková
Popisek: Tomio Okamura

Celý týden se mluví o videu, v němž premiér Fiala srovnával ceny v českých a německých supermarketech. Zaujalo vás také?

Ten člověk je úplně mimo. Po dvou letech své vlády si všiml, že v Německu mají levnější a kvalitnější potraviny? To přistál z Marsu? My na to upozorňujeme už několik let! Je jenom pro smích a Fialova vláda nám dělá ostudu i v zahraničí.

Tím myslíte zrušení zahraničních návštěv?

Fialova nákupu si všimli i v Německu. Nejčtenější německý deník Bild se českému premiérovi vysmívá, že „jezdí nakupovat potraviny do Německa, protože je pro předsedu české vlády doma příliš draho“.

A co se týče těch návštěv. Neschopný premiér Fiala, nekompetentní ministr zahraničí Lipavský (Piráti) a další ministři dělají naší zemi ve světě jenom ostudu a poškozují zájmy naší země. Tento týden zrušily pouhý den před návštěvou přijetí české vládní delegace dvě ropné velmoci – Saúdská Arábie a Nigérie, která je nejlidnatější zemi Afriky. Na poslední chvíli setkání s premiérem Fialou zrušila v Etiopii i etiopská prezidentka a Fiala měl navštívit také Angolu, ta ale týden před zahájením cesty návštěvu českého premiéra také zrušila. Přitom byly návštěvy z české strany dlouho předem připravované.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co říkáte na to, s čím OPĚT přichází vaši bývalí spojenci?

Český rozhlas upozornil na to, že resorty MV a MPO, vedené ministry za STAN, přišly s návrhem novely “šmírovací” legislativy. Od poloviny roku 2025 se mají sbírat nejen údaje o tom, že byl uživatel na internetu (tj.odkud) a jak dlouho, ale i “cílové” IP adresy. A jste se STAN za jedno, co se týká to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zotročování žen, obchod s lidmi.“ Daniela Kovářová o Pospíšilovi, vztazích a mužích i ženách

4:36 „Zotročování žen, obchod s lidmi.“ Daniela Kovářová o Pospíšilovi, vztazích a mužích i ženách

Dívky a ženy rychleji uvěřily progresivistické ideologii a utekly mladým mužům do nereálných světů, …