Jak velkou předností je pro kandidáta ve volbách do Evropského parlamentu (EP) znalost cizích jazyků?
Bez znalosti cizích jazyků nejen, že se daný poslanec samostatně ani nevys…, pardon, nedomluví, ale ani nechápe, o čem je řeč. Při různých jednáních je takzvaně mimo mísu. To je vidět na desetileté „práci“ dosavadních europoslanců. Člověk ani neví, kdo tam za nás vlastně je a co prosadili. Jednoduše nic. Vlastně něco jo, nechali zakázat tuzemský rum, pomazánkové máslo, rozvrátit české cukrovarnictví, diskriminovat české zemědělce a tak dále. Znalost jazyků doslova a do písmene otevírá brány k jiným národům, které vám pak, obrazně řečeno, leží u nohou.
Když s německými a rakouskými europoslanci pohovořím německy, s britskými a irskými anglicky, s italskými italsky, francouzskými francouzsky, řeckými řecky, estonskými estonsko-rusky, s jistou snahou i s polskými česko-polsky a přidám k tomu Slováky, mám velkou část europarlamentu na své, tedy na české, straně. To by v tom byl čert, abych neobhájil výsostné zájmy naší země, našich zemědělců, našich občanů! Mám to vyzkoušené a funguje to. Už na vás nějaký cizinec promluvil česky? Jak jste se cítil? Určitě vás to těšilo a samou radostí byste mu či jí snesl modré z nebe. Přestože nadaný a vzdělaný v technických vědách jsem jazykově velmi adaptabilní. Po nějaké době v Bruselu bych se postupně alespoň částečně domlouval se všemi poslanci v jejich mateřštině a nechal si od nich snášet modré z nebe pro mou vlast.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Rychetský