Petr Drulák představil PL plán na „změnu režimu“

01.04.2025 12:12 | Rozhovor

Evropu čekají velké otřesy a změny, na které se naše země musí připravit, k čemuž podle elitního diplomata a šéfa spolku Svatopluk Petra Druláka vede cesta přes demokratickou změnu režimu na poloprezidentský systém s jasnou odpovědností a demokratickou kontrolou. „Budeme mít historické okno příležitosti provést zásadní změny, na které musíme být připraveni,“ říká profesor Drulák v pořadu Rozhovory PL a podrobně vysvětluje, co je změnou režimu míněno.

Petr Drulák představil PL plán na „změnu režimu“
Foto: Archiv PL
Popisek: Profesor Petr Drulák v pořadu Rozhovory PL

Spolek Svatopluk vedený bývalým diplomatem Petrem Drulákem připravuje koncepci změn v politickém systému, kterou provokativně nazývá „změna režimu“. Autoři argumentují tím, že stávající aranžmá neumožňuje provádět důkladné změny, protože programy a sliby stran se vždy nakonec rozmělní v nesourodých koalicích stran s protichůdnými postoji na zásadní politická témata. 

Na téma změny režimu se chystá konference s účastí zástupců několika politických stran, což bylo námětem několika mediálních výstupů. Profesor Drulák celou problematiku vysvětluje ve studiu ParlamentníchListů.cz, neboť se nemá jednat o žádnou revoluci nebo převrat, ale demokratickou změnu systému.

„Chápu, že změna režimu je provokativní slogan, ale trochu to vyjadřuje současnou situaci, ve které se nacházíme. Nestačí už veřejné záležitosti trochu opravit a říci, že když zvolíme tu správnou stranu, bude všechno v pořádku. Musíme změnit určité základní parametry toho, jak zde politika funguje. Od začátku říkáme, že mluvíme o změně demokratické a o změně k větší demokracii. To je základní rámec. Nemá to nic společného s návraty do minulosti. Není to žádná nostalgická změna. Jde o změnu, která má odpovídat na potřeby našeho národa, naší země a našich občanů,“ konstatuje Drulák v pořadu Rozhovory PL.

Potvrzuje, že se nenechá odradit žádnou mediální kritikou a už vůbec ne ze strany těch, kteří jsou za své útoky na odpůrce současného vládního režimu placeni. „Jejich štěkot mě neznepokojuje. Naopak je to možná znamení, že svou práci děláme dobře a že současný režim možná cítí určité ohrožení nebo je minimálně znepokojen. Je důležité hrát tuhle roli a věřím, že budeme silnější,“ sděluje předseda spolku Svatopluk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Důchodová reforma

Mluvíte o důchodové reformě, ale co jiného jste vlastně prosadili než snížení penzí a zvýšení odchodu do důchodu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Dokud si do Ústavy nedáme neutralitu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 01.04.2025 14:54:23
jako základ směřování naší politiky, pořád budeme ve vleku nějakých skupin. To by nám rozvázalo ruce od nějakého šíleného zbrojení. Pak musí být uzákoněno referendum, jako nezpochybnitelný instrument přímé demokracie, zajišťující vůli lidu i v době mezi volbami. Tam bych doporučil chytrolínům, kteří melou o tom, že lidé něčemu nerozumí, dát hned pěstí do čumáku. Na placení daní jsou lidé dobří, ale na rozhodnutí, co s těmi vybranými daněmi udělat, už nestačí. Neznám horší politický postoj... Třetím bodem musí být dle mého mínění odvržení ideologie jako nosné praxe tupých politických stran. V souvislosti s tím musí být hledání prospěšných obchodních a smířlivých postojů na všechny strany. Nadstandartní vztahy by měly být pěstovány se zeměmi kulturně a společensky blízkými.... Čtvrtý bod by se měl týkat odstranění nedohledatelné zodpovědnosti politiků. Tam bych se klidně inspiroval v Číně, která to má zmáknuté dobře... A pak už by bylo koneckonců jedno, zda by byl systém poloprezidentský, stranický či jiný.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Pravda o papeži Františkovi. Publicista mnohé naštve

16:20 Pravda o papeži Františkovi. Publicista mnohé naštve

„Papež František nebyl liberál ani konzervativec,“ upozorňuje novinář a publicista Luděk Bednář. Při…