Vraťme se ještě k útoku na koncertní halu v Manchesteru, který si vyžádal životy minimálně dvaceti dvou mladých lidí. Politici ujišťovali, že je jim líto všech obětí, které si exploze vyžádala. Nigel Farage označil výbuch za „přímý útok na naše děti“. Donald Trump například označil pachatele útoku za zlé ztroskotance. Kdo ztroskotal podle vás?
Ztroskotala především snaha tzv. ELIT vidět věci, jaké reálně jsou. Když dnes slyšíte někoho, jak deklamuje, například náš pan premiér, tak většinou mnoha slovy neřekne nic. De facto jen vykládá, jak on situaci vidí, ale jeho vize je od reality vzdálená ne na kilometry, ale na parseky. On nikdy a s ním celá řada jiných politiků nežili obyčejný život. Žili v bublinách svého aparátu a teď většinou nechápou, co se děje. Tudíž napříč spektrem jen slyšíme výklady, jak to daný člověk vnímá. Dotazy novinářů jsou bezradné, s ničím takovým, jako byl drsný útok na dřeň společnosti, nepočítají. Prakticky jen situaci využívají k zaplnění vysílacího času. Prakticky vůbec nechápou, že jsou součástí téhle velké hry. Tím, že dávají útočníkům jména, tvář, historii, svým způsobem jim dávají právo na existenci a jejim dalším následovatelům ukazují na lacinou možnost seberealizace. Samozřejmě jsou to velice složité otázky a všichni, kteří se věc snažíme nějak pojmout, včetně mě, se jen zdaleka můžeme dotknout reality, která je ale ve své podstatě jiná a daleko krutější. Jestli se vyhýbáme příčinám, nelze pochopit důsledky. Současný stav vznikl v důsledku vpuštění desítek a stovek válečníků džihádu spolu s tzv. utečenci do Evropy.
Když už jste upozornil na premiéra, připomeňme, jak aktuálně po útoku reagoval: „S pohnutím sleduji zprávy z Manchesteru. Je mi líto všech obětí, které si exploze vyžádala. Věřím, že se brzy podaří objasnit všechny okolnosti.“ Předpokládám, že když jste popisoval způsob jeho jednání, měl jste na mysli i jeho další názory, například co se týká postupu proti terorismu…
Jistě. On jen kondoloval, neřekl nic, utrpení pozůstalých nezmírnil a příčin se vůbec nedotkl. A jakým způsobem proti teroristům postupovat? Jak to řekl Trump? To je jeho iluze. Nabubřelá fráze. Ten, proti komu bychom měli jít, je na současnost daleko lépe připraven a vyzbrojen, než si troufáme vůbec přiznat. Jakákoli naše slušnost, uznávání lidských práv jsou ze strany džihádistů chápány jen jako slabost a ubezpečení o tom, že nazrála doba s námi zatočit. Naše civilizace se dostala na scestí. Je to smutné, ale je to tak.
Když jsme na toto téma hovořili asi před dvěma lety v souvislosti s událostmi v Paříži, řekl jste tehdy, že jsou pokračováním skutečného džihádu. Zmínil jste, že teroristické útoky jsou v podstatě průzkum bojem. Nabízí se otázka, jak si v tom boji stojíme? Můžeme si říkat, že pokud by nám bezpečnostní složky nepomáhaly a nechránily nás, bylo by daleko hůř. Určitě se podařilo řadu případných útoků už dopředu zlikvidovat. Jsme ujišťováni o tom, že se dělá maximum pro to, aby se teroristické útoky neopakovaly. Děláme dost?
Nedělá se nic. Možná se posiluje bezpečnostní aparát. Madrasy v Bosně a Hercegovině (i jinde) produkují ročně ne desítky, ale stovky duchovních a učitelů v duchu bojovného islámu a džihádu.
Podívejte se, jaká je situace v ostatní státech, zamlčují se fakta a zatočí se s lidmi, kteří situaci popisují reálně. To jsou podmínky pro džihád, který pak může sílit, protože s jídlem roste chuť.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá