Proč EU nezakáže i pití kafe?! Ředitel likérky popsal boj s Bruselem. Kvůli „válce“ mezi EU a Ruskem musel přestěhovat celou výrobní linku do Petrohradu

30.06.2018 17:13 | Zprávy

AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Lidé si mysleli, že po revoluci za deset let dosáhneme úrovně Německa a že nám budou pečení holubi lítat do huby sami,“ říká ředitel jindřichohradecké likérky Josef Nejedlý. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o EU, o Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi i Václavu Havlovi. Prozradil také, jak dopadly jednání s Evropskou komisí a boj o tuzemák s jeho typickou vůní.

Proč EU nezakáže i pití kafe?! Ředitel likérky popsal boj s Bruselem. Kvůli „válce“ mezi EU a Ruskem musel přestěhovat celou výrobní linku do Petrohradu
Foto: David Hora
Popisek: Josef Nejedlý, ředitel jindřichohradecké likérky Fruko-Schulzc

Už několik let hýbe nejen českou, ale i zahraniční politikou téma migrace. Někteří lidé tvrdí, že pro Českou republiku je to tak trochu „nafouknutá bublina“, neboť tady žádní migranti nejsou. Jak to vidíte vy a bude takzvaný Dublin IV krizovým momentem EU? Mají pravdu ti, kteří tvrdí, že hrozí zničení Evropy?

Jsem také proti migrantům, ale nejsem proti tomu pozvat sem zaměstnance. Řada firem nemá dostatek pracovníků a určitě by se nebránila vzít sem třeba deset dvacet tisíc lidí z cizích zemí, kteří tady skutečně chtějí pracovat. Takže tomuto se určitě nebráním. Nicméně co se týká migrantů ze třetích zemí, kteří jsou „nemakačenka“ a chtějí nějakým způsobem participovat na našem státu, tak proti tomu samozřejmě jsem. Ale jako hrozbu to v naší republice určitě nevidím. Myslím si, že jsou státy jako Německo, Francie a spol., kde s tím mají mnohem větší problémy. Buďme rádi, že ti migranti nechtějí být v České republice, ale pokračují dál do jiných zemí Evropské unie.

Proti EU se v posledních měsících ozývají stále ostřejší protesty. Dosud jsme ale z Unie vyčerpali na dotacích cca 700 miliard korun. Zatímco zastánci EU to považují za důkaz své pravdy o důležitosti toho, že je ČR v EU, kritici poukazují na zbytečnost některých dotovaných projektů, které beztak musíme spolufinancovat. Co vy na to říkáte?

Nejsem úplně příznivcem Evropské unie, nicméně považuji za důležité v Evropské unii zůstat. Je pravda, že některé projekty z EU jsou vyhazováním peněz. Některé české firmy, které dostávají dotace z EU, tak využívají za každou cenu možnost tu dotaci nějak vyčerpat. V řadě případů pak ale nejde o projekty, které jsou opravdu důležité buď pro ty firmy, nebo třeba pro stát. Cílem je jenom dostat ty peníze, viz třeba to slavné Čapí hnízdo, které by ale asi každý takhle udělal, ovšem Babiše najednou pranýřují. Já to ale nevidím jako nějakou zlodějnu. Prostě využil situace a dostal peníze z EU jako stovky a stovky dalších projektů. Bohužel je v politice, takže proti němu se to otočilo. Ale takových projektů jsou v republice desítky, stovky a nikomu to nevadí. A když se vrátím ke smyslu dotací, já jsem zastáncem toho, dotovat skutečně jen to, kde je to potřeba, a ne blbosti.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odvetné kroky. Okamura by vůči Ukrajině nejednal v rukavičkách

18:00 Odvetné kroky. Okamura by vůči Ukrajině nejednal v rukavičkách

Pokud nás Ukrajina takto zjevně poškodila, Česká republika by podle nás měla podniknout odvetné krok…