Jak se díváte na zadlužování státu, které samozřejmě dopadá i na obce a města?
Mimořádně vysoké schodky státního rozpočtu jsou zrcadlem nezodpovědného chování vlády. Tak, jak nezodpovědně přistupovala k řešení covidové situace v zemi, přistupuje i k zadlužování státu. Takto obrovské schodky ve stovkách miliard v minulém roce a rovněž v plánu na letošní rok – schodek půl bilionu korun – historie České republiky nepamatuje. Chyby z uplynulých let vládu dohánějí i v potřebě zadlužování státu, kterou bohužel můžeme do voleb jen sledovat. Je třeba si přiznat, že tyto dluhy nejsou virtuální peníze. Jsou to dluhy, které budeme muset jako Česká republika splatit i s úroky. A takto vysoké částky bude splácet hned několik generací. A z nedaleké historie víme, jak bolestivé toto splácení může být. Připomeňme si Argentinu, Řecko nebo aktuální problémy Černé Hory. Vlády se musejí chovat zodpovědně. V časech hojnosti „spořit“ na horší časy a v období krize tyto prostředky využít. Vlády Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše časy hojnosti v uplynulých letech prohospodařily a dnes se díky tomu musí přistupovat k takto nebezpečnému a astronomickému zadlužování.
Má podle vás v nadcházejících volbách nějakou šanci uskupení Přísaha?
Hnutí Přísaha má v nadcházejících volbách velkou šanci uspět. Stejně tak jako každé nové hnutí. Lidé mají rádi změnu. Lidé rádi hledají nové příležitosti. Lidé rádi hledají nové tváře. Často tak můžeme ve volbách vidět úspěch nových stran, ale zejména hnutí. A Přísaha do tohoto modelu zapadá. Jedná se o hnutí jednoho muže se skvělým marketingem. Marketingem, který zkušeně cílí na zklamané voliče, kteří čekají na něco nového. Kteří čekají na další změnu. A v tom je síla Přísahy, přetáhnout voliče stranám a hnutím, kteří volili podobně v minulých volbách. Přitom je zde alternativa tradičních stran, které volič zná a s jejichž programem a zejména lidmi v jednotlivých krajích se může dobře seznámit. Často to jsou zkušení komunální politici, které voliči znají ze svých regionů. Nebo jsou to zkušení odborníci, se kterými strana dlouhodobě spolupracuje.
Vládní představitelé hovoří o vaší straně i společné aktivitě opozice jako o někom, kdo bourá mosty, místo aby je stavěl. Jste takoví „ničitelé“ všeho, co bylo vybudováno?
Vládní představitelé hovoří o mnohém. Ale výsledky hovoří za vše. Přes 30 000 zmařených lidských životů, země zadlužená na desítky let dopředu. Z tohoto zmaru koalice SPOLU ustanovila ANTICOVID TÝM, který v průběhu krize přicházel s celou řadou návrhů a opatření. Zcela konkrétních a konstruktivních návrhů. Od jeho vzniku se jednalo téměř o 40 takových návrhů či opatření. Realita však byla taková, že je vláda odmítala jen proto, že návrhy pocházely od opozice. V tom lepším případě je odmítla a následně vydala za návrh vládní. Hovořit po těchto zkušenostech o bourání mostů je zcela nepřípustné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Václav Fiala