Vláda už v polovině března v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu zavedla celou řadu opatření, jako je například zavření hospod a restaurací, škol, omezení volného pohybu po ČR nebo uzavřené hranice. Souhlasíte s těmito opatřeními, nebo vám přijdou přehnaná?
Jsem znám spíše realistickým, někdo by možná řekl pesimistickým, pohledem na světové dění, což vychází z mých osobních zkušeností z pracovních i cestovních aktivit z mnoha zemí od Balkánu, Blízkého východu, Afriky, Ameriky, Ruska i Střední Asie. Nikdy jsem se na aktuální dění nedíval přehnaně optimisticky, protože lokální animozity domorodého obyvatelstva mě obvykle velice rychle přiměly k tomu, že jsem byl nucen respektovat místní pravidla. I proto nevěřím projektům, jako je evropský národ, Evropa regionů a podobné blbosti. Nemůžete spojit oheň a vodu. Nemůžou spolu fungovat Češi a Němci, Slováci a Maďaři, Řekové a Turci, Srbové a Albánci, Rusové a Poláci… Mohl bych pokračovat, ale asi rozumíte, co mám na mysli. Můžou spolupracovat v době míru. V okamžiku jakékoliv krize, jak to opět vidíme, se každý národ přimkne ke svému životnímu prostoru a svým lidem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: David Hora