Česká vláda se v souvislosti s válkou na Ukrajině nesnaží hledat východisko jako třeba Rakousko, ale přilévá olej do ohně, aby ten konflikt byl ještě děsivější. To jí ve vysílání CNN Prima NEWS vyčetl bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý. Opravdu takhle Fialův kabinet působí? A počíná si razantněji než jiné členské země EU?
Po odstřižení Polska a Bulharska od ruského plynu se ukazuje, že k novému způsobu placení, kdy je třeba si zřídit devizový i rublový účet u Gazprombank, přistoupili kromě Rakouska a Maďarska i Němci a budou tam převádět eura na ruble. Těmto státům jde o zachování ekonomiky, o zachování životní úrovně a o to, jak přežít. Vzhledem k tomu, kdo je v čele Evropské komise, vždyť paní Leyenová zničila Bundeswehr, tak se teď pokouší zničit Unii, tak si ty rozumné státy uvědomují, že se na to přechodné období, které nebude několik měsíců, ale spíš pár let, musejí nějak přizpůsobit.
A vědí, že s Rusy v ekonomických otázkách se dá jednat. Vědí, že Rusové jsou závislí na vývozu ropy a plynu, tak proč dělat nějaká nesmyslná rozhodnutí a kupovat břidlicový plyn z Ameriky, na který tu navíc ještě ani nemáme kapacity, kde bychom ho skladovali. A stálo by to těžké prachy. Postup Rakouska, Maďarska a některých dalších je velice rozumná politika, která slouží obyvatelům toho kterého státu. Jestli my se cítíme víc Evropany než Čechy, Moravany a Slezany, tak na to můžeme svým způsobem jedině doplatit.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jiří Hroník