Pane docente, opět se setkáváme, tentokrát v téměř delikátní záležitosti…
Vymyslel jste si na mne choulostivé téma, kterým žije dnes možná více než půlka Evropy. Je pravda, že se o tom dnes, a nejen u nás, hodně mluví, ale já si myslím, že se o tom spíše málo ví. Pravda je jedna. Ukrajina vyvážela vždycky hodně obilí, kdysi se jí říkalo „obilnice Evropy“, a dnes tou nesmyslnou válkou o mnoho přišla a stále přichází. Přesto produkuje. Její vývoz byl kdysi zaměřen na země takzvaného třetího světa, hlavně na Afriku, ale i na některé státy Evropy. A právě o tyto trhy přišla. A tak se snaží vyvézt úrodu, kam je to možné. Tedy i k nám a třeba do Polska a dalších zemí, se kterými má společné hranice. Jenže tyto země jsou rovněž slušnými producenty obilí a o levnější zboží téhož charakteru zájem nemají. Nelze se jim divit, zvláště když se povídá, že ta produkce není z ukrajinských polí, ale z polí prodaných cizímu kapitálu. Suďme to, když o tom moc nevíme. Spíše se pojďme podívat na to, o čem něco víme. A to je zvěst, že to obilí obsahuje látky, jejichž použití Evropská unie přímo zakazuje. Tak tedy k vašim otázkám!
Na Ukrajině mají spousty černozemě, a přesto hnojí umělými hnojivy…
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Václav Fiala