Vrah? Nikoli. „Hlídají“ za vás pravdu a ověřují fakta. Teď si jeden z nich utrhl obří ostudu. Pavel Černý připomněl jeho temnou minulost

25.11.2021 20:47 | Rozhovor

Zvítězil zdravý rozum, vítá elitní policejní instruktor Pavel Černý osvobozující verdikt v kauze Kyla Rittenhouse. „Kyle by byl mrtev, utlučen a ukopán na zemi, když by nestřílel,“ má jasno. Proces ovšem sledoval s obavami. „Násilná lůza v ulicích, které se politici báli tak, že proti ní i zakazovali policii zasahovat, chtěla svou oběť. A podobné jsem s obavami čekal i v procesu s Rittenhousem,“ připomněl Černý nedávný případ smrti George Floyda a následné masové protesty hnutí BLM v ulicích měst USA. Došlo i na debatu o tzv. „fact-checkingu“, neboť jedna z jeho hlavních tváří v Česku, Jan Cemper, si minulý týden utrhl pořádnou ostudu.

Vrah? Nikoli. „Hlídají“ za vás pravdu a ověřují fakta. Teď si jeden z nich utrhl obří ostudu. Pavel Černý připomněl jeho temnou minulost
Foto: Archiv PČ
Popisek: Prezident spolku LIGA LIBE Pavel Černý, pplk. v.v.

Osmnáctiletý Američan Kyle Rittenhouse byl v případě možné vraždy a dalších zločinů při loňských demonstracích ve městě Kenosha ve Wisconsinu zproštěn obžaloby ve všech bodech. Co na rozsudek říkáte?

Co k tomu říci? No mám radost, že zde zvítězil zdravý rozum a ta slušnější část společnosti. A to navzdory obrovskému tlaku tamních tzv. demokratických liberálů, těch, co to ale mají jen v názvu a nejsou ani demokratičtí a vůbec už ne liberální. Ti samozřejmě předpokládali, že v atmosféře, která se kolem tohoto rozpoutala, osvobozující rozsudek ani není možný. Nyní jsou rozčarovaní. A „progresivističtí“ aktivisté a četní politici „demokratické“ strany volají „po reformě justice“. Která podle nich v tomto „zklamala“ a jejich společenskou objednávku na tvrdý trest pro Kyla Rittenhouse jaksi nevyslyšela.  

A co samotný soudní proces? Překvapilo vás něco?

Popravdě, po procesu s policistou Derekem Chauvinem ohledně smrti George Floyda jsem bohužel trochu čekal podobný průběh i zde. Prostě bál jsem se, že soudce i porota, tak jako předtím v kauze „Floyd“, ten hrozný tlak neustojí. Tam byl dopředu totiž rozsudek zcela jasný a soud neměl nic společného se spravedlností – asi jako u nás kdysi při procesu s Miladou Horákovou. Bylo to o to horší, když ještě před samotným konáním soudu dostala rodina toho, pardon, glorifikovaného kriminálníka a narkomana skoro 30 milionů dolarů, těžko pak můžete někoho neodsoudit, někdo to pak odskákat prostě musí. Zvláště když hnutí BLM a další teroristické a nátlakové skupiny vyhrožovaly tím, že, cituji: „Budou hořet zas města, pokud Chauvina za smrt Floyda soud neodsoudí.“ I členové poroty se následně vyjádřili, že už prostě nechtěli zažít vlnu dalších pouličních násilností BLM, na které vzpomínali s takovou hrůzou. To pak nemohlo dopadnout ani jinak. I když je zřejmé, že  v poutací policejní pozici, jako byla užita tehdy tam i nedávno při smrti toho romského narkomana v Teplicích, prostě nikoho zadusit a usmrtit nemůžete. To koneckonců prokázaly i přímo naše mnohé testy.

Ale zde racionalita šla zjevně stranou a musel se holt najít viník. Zdůvodnění, že příčinou byla kombinace jiných vlivů, tedy prokázaný mix silných drog v těle Floyda, jeho slabé srdce a taktéž i koronavirové onemocnění, to by prostě klid nepřineslo. Někdo za to musel jít pykat a sedět. Násilná lůza v ulicích, které se politici báli tak, že proti ní i zakazovali policii zasahovat, chtěla svou oběť. A podobné jsem s obavami čekal i v procesu s Rittenhousem. 

V médiích, a to nejen v těch amerických, to déle než rok vypadalo, že jde o případ mladého rasisty s (ilegální) puškou, který vzal právo do svých rukou a zmařil životy dvou lidí na pokojném protestu za práva černochů. Nyní se ukazuje, že žádný z těchto bodů nebyl pravdivý. Těm, kteří případ nesledovali pozorně, to tak ale mohlo připadat. Jde podle vás o selhání médií?

Nešlo o jakési selhání médií, ale vlastně o jakousi kampaň. Ne nepodobnou tendenčnímu ospravedlňování politických procesů tehdejším komunistickým tiskem v padesátých letech. Zde se čím dál levicovějších tamní média, seč jen mohla, po svém snažila vytvářet a veřejnosti předkládat vlastní pokroucený obraz toho, „co se vlastně stalo“. Tedy co si lidé mají myslet, že se stalo. A ideologicky předkládat toho mladého chlapce, ze kterého udělala násilníka a vraha, ale i rasistu a nácka. Který prý na ulici pro nic za nic postřílel „pokojně protestující aktivisty“, co právě jemu chtěli zabránit v násilném jednání. Za což by tedy měl shnít v kriminálu, pokud by rovnou neměl dostat trest smrti. Což by podobné lidi mělo zastrašit stejně jako tvrdé rozsudky u nás v počátcích vlády komunistů v těch čistě politických vykonstruovaných procesech. I tehdy se snažili exemplární tresty u zmanipulovaných soudů odůvodnit vše tím, že „lid si to žádá, lid to chce“, ne? 

Muži, kteří na Rittenhouse v Kenoshe útočili a vůči nimž v sebeobraně použil střelnou zbraň, měli pestrou minulost. Joseph Rosenbaum byl usvědčený pedofil, obviněný z 11 případů sexuálního zneužívání chlapců, trpěl bipolární poruchou, užíval antidepresiva, pokusil se o sebevraždu a v době incidentu v Kenoshe byl bezdomovcem přespávajícím v motelu. Druhý zastřelený muž, Anthony Huber, měl za sebou opakované přestupky za domácí násilí a také použití nebezpečné zbraně, konkrétně šlo např. o škrcení a vyhrožování příbuzné osobě s nožem v ruce. Postřelený Gaige Grosskreutz měl pro změnu na svém kontě dlouhý seznam přestupků včetně řízení v opilosti. Vypovídá to podle vás o něčem?

Příběh je vlastně prostý. Pouliční neomarxističtí násilníci, kteří ve jménu či spíše záminky „boje proti rasismu“ rabují a zapalují domy a obchody, paradoxně často patřící právě černošským či asijským majitelům, řádili po městech napříč USA. A to bez toho, že by proti nim už zasahovala politicky či i kapacitně paralyzovaná policie. No a samotní běžní občané si tak se zbraní museli bránit své majetky. No a jeden z těchto dobrovolníků při svém napadení užil v sebeobraně zapůjčenou mu pušku proti těm, co jej napadli. Kdo viděl film, záznam z této události, nemůže ani říci nic jiného. Prostě Kyle by byl mrtev, utlučen a ukopán na zemi, když by nestřílel. Pokud by jej přímo ovšem přímo nezastřelil ten příslušník Antify, co na něj vytáhl svou pistoli. Nepochopitelné pro nás ovšem je, že následně z těch všech grázlů s dlouze popsanými trestními rejstříky, co tam terorizovali místní občany, se tamní média a extrémní levice snažily vlastně vytvořit jakési oběti. Je to opravdu výsměch.

 

Jan Cemper, provozovatel serveru Manipulátoři.cz, měl již dlouho jasno, že s Rittenhousem to je jinak. Před rokem a čtvrt zveřejnil na webu Manipulátoři.cz, který se např. na Twitteru ohání claimem „jde o fakta“, článek s titulkem „Ne, Kyle Rittenhouse nezabíjel v sebeobraně“. Cemper v něm tvrdil, že informace o Rittenhouseově konání v sebeobraně je klamná. Po uvedení rozsudku Cemper potichu změnil titulek předmětného článku a na zprávu o Rittenhouseově nevině reagoval také na Facebooku ČT24 kliknutím naštvaného smajlíku. Až později a po silném nátlaku veřejnosti vydal jakousi omluvu. Jak na toto chování Jana Cempera pohlížíte?

No právě, v tom se někteří domácí aktivisté i neolevicoví novináři snažili o totéž. Tyhle v současnosti celosvětové neomarxistické tendence, spojené s šířením vlastní propagandy, jsou bez přehánění něco jako rakovina. Právě my jsme na stránce naší lidskoprávní organizace LIGA LIBE mezi prvními poukázali na neskutečné lži a tendenční polopravdy, co se takto šíří. Totiž to, že o tom takto pojednává nějaký pisálek v profláklých „progresivistických“ plátcích Alarm či DeníkN, je pruda. Ale člověk se s tím v takto tendenčních, nehodnověrných médiích holt smíří. Horší ale mnohem je, když to mazaně šíří někdo, kdo aspiruje na jakéhosi „arbitra pravdy“. Tedy vydává se za povolaného k tomu, aby „odhaloval hoaxy“, bojoval  údajně „proti dezinformacím“ a předkládal veřejnosti prý „ověřená fakta“. A namísto toho lidi mate svými polopravdami či šíří naprosté lži. Doslova pak příslovečné kozel  zahradníkem. A to je právě případ „faktčektra“, samozvaného posuzovatele faktů, Jana Cempera.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura zuří: Ukrajinci že přinesli miliardy? Jurečka započítal i jejich útraty za chlast

16:28 Okamura zuří: Ukrajinci že přinesli miliardy? Jurečka započítal i jejich útraty za chlast

Předseda SPD Tomio Okamura v souvislosti s kriminalitou spojenou s ukrajinskými občany na našem územ…