Všeználek Řezníček, málo ví, rád mluví. Režisér Dvořák byl hodně naštvaný po tom, co ČT odvysílala

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

30.05.2021 7:44 | Rozhovor

ROZHOVOR Prezident Zeman omluvou Srbsku za bombardování v roce 1999 ukázal svou lidskou velikost, pro Srby to znamená velkou satisfakci. ParlamentnímListům.cz to řekl režisér a autor slavného dokumentu Uloupené Kosovo. Antisrbská propaganda v našich médiích podle něho funguje dodnes, což dokazuje vystoupení moderátora Řezníčka na ČT24. Kavčí hory je prý potřeba řádně vyvětrat. „Tihle lidi několik desítek let mrzačí tupou propagandou duši našeho národa. Jsou přesně jak propagandisté v 50. letech,“ konstatuje Dvořák.

Všeználek Řezníček, málo ví, rád mluví. Režisér Dvořák byl hodně naštvaný po tom, co ČT odvysílala
Foto: Radim Panenka
Popisek: Václav Dvořák

Před týdnem byl v Praze srbský prezident Aleksandar Vučić, kterého český prezident překvapil omluvou za český souhlas s bombardováním Srbska v roce 1999. Ten nakonec dala právě tehdejší Zemanova vláda. Překvapilo to i vás? Co jste na to říkal?

Pan prezident Zeman mne mile překvapil. Jeho omluva je na místě. To, co jsme tehdy jako Češi a náš stát provedli našim srbským bratřím, bylo darebáctví hrubého zrna. Pan prezident v sobě našel sílu nejen věci přehodnotit, ale i uznat vlastní chybu a za tu chybu se veřejně omluvit. Jsem rád, že jsem volil Miloše Zemana do funkce prezidenta. Nedovedu si představit žádného jiného kandidáta na tento post, že by udělal totéž. Mluví to o lidské velikosti.

Miloš Zeman nejenže vyslovil omluvu, ale uvedl, že ho tehdejší podpora této vojenské akce celá léta tížila, přiznal nedostatek odvahy a požádal srbský národ o odpuštění. Lze říct, zda Srbové tuto omluvu přijmou? Co to pro Srby znamená?

Pro Srby to znamená velkou satisfakci. Vždyť díky lžím a propagandě šířené v zemích NATO byla proti nim tehdy skoro celá Evropa, USA a anglosaský svět. Jen kolik států světa pod nátlakem USA bez mrknutí oka uznalo „nezávislé Kosovo“ a podílí se dodnes na legitimizaci násilného odtržení území suverénního státu a jeho předání místní mafii, aby si v „novém státě“ dělala, co chce. Některé země to uznání v posledních letech odvolaly, ale většina s násilným odtržením jižní srbské provincie dodnes souhlasí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Eliška Olšáková byl položen dotaz

Olšáková (STAN): V dobře vedených obcích se lidem dobře žije

Dobrý den, reaguji na tento váš článek. Souhlasím s vaším tvrzením, ale jak je možné, že obce a města jsou většinou řízena dobře, ale to samé se rozhodně nedá říct o státu jako celku. Nebo vy máte pocit, že se lidem dnes žije dobře? Jistě, mohlo by být hůř, ale nemáte dojem, že to jde v posledních l...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o papeži Františkovi. Publicista mnohé naštve

16:20 Pravda o papeži Františkovi. Publicista mnohé naštve

„Papež František nebyl liberál ani konzervativec,“ upozorňuje novinář a publicista Luděk Bednář. Při…