Zle pro ČT. To není zpravodajství, jen propaganda. Poplatky? Zrušit! Bývalý člen RRTV udeřil

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

31.03.2022 16:25 | Rozhovor

„Povinné televizní poplatky je třeba zrušit úplně. Není to nic jiného než další daň. Navíc daň neefektivní, iracionální a asociální,“ je přesvědčený první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek, který mluví o tom, že veřejnoprávní média namísto skutečného zpravodajství servírují jednostranné aktivistické emocionální a melodramatické válečné leporelo. „Hnisavým vředem je především takzvaná „ótéenka“, Objekt Televizních Novin, tedy ona menší budova, kde sídlí zpravodajství a publicistika. Namísto objektivních zpráv se tu už léta vyrábí jednostranná propaganda,“ netají se svojí kritikou České televize Štěpánek, který byl dlouholetým členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Zle pro ČT. To není zpravodajství, jen propaganda. Poplatky? Zrušit! Bývalý člen RRTV udeřil
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

V souvislosti s válkou na Ukrajině se často mluví o tom, jak svou roli zvládají česká veřejnoprávní média. Jak byste jejich práci zhodnotil vy? Poskytují občanům ČR vyvážené a objektivní zpravodajství? 
 
Ne, nezvládají. Ne, neposkytují. Namísto skutečného zpravodajství jsme čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu bombardováni jednostranným aktivistickým emocionálním melodramatickým válečným leporelem. A netýká se to pouze veřejnoprávních médií. Čest ojedinělým výjimkám. Snad nejlépe to ilustruje reportáž, kterou jsem na vlastní oči viděl v jedněch hlavních večerních zprávách. Informace, že nějaká holčička napsala Putinovi dopis, aby toho nechal, má informační hodnotu nula, míří pouze na emoce.
 

 
Vy se dlouhodobě netajíte velmi kritickým postojem k veřejnoprávním médiím, a to i přesto, že jste byl v minulosti místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Čím si u vás veřejnoprávní média tuto kritiky vysloužila? 
 
Byl jsem nejenom 9 let de facto a 12 let de iure členem a místopředsedou Rady pro vysílání, ale v devadesátých letech také přímo redaktorem České televize. Úplně všechno na Kavčích horách špatně není. Mezi těmi budovami musíme diferencovat. Hnisavým vředem je především takzvaná „ótéenka“, Objekt Televizních Novin, tedy ona menší budova, kde sídlí zpravodajství a publicistika. Namísto objektivních zpráv se tu už léta vyrábí jednostranná propaganda.
 
Jak máme rozumět tomu vašemu de facto a de iure?
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Karel Výborný

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zotročování žen, obchod s lidmi.“ Daniela Kovářová o Pospíšilovi, vztazích a mužích i ženách

4:36 „Zotročování žen, obchod s lidmi.“ Daniela Kovářová o Pospíšilovi, vztazích a mužích i ženách

Dívky a ženy rychleji uvěřily progresivistické ideologii a utekly mladým mužům do nereálných světů, …