První návrhy, jak by mohla budoucí lanovka vypadat, designérka představila vedení radnice a veřejnosti začátkem loňského prosince. O několik dnů později pak zastupitelé města na svém zasedání vybírali mezi dvěma návrhy, které se lišily v detailech. Nakonec většina z nich dala svůj hlas variantě s organickou vlnitou linií podlahy a střechy. Na designérském studiu pak bylo, aby dopracovalo některé drobné připomínky a předložilo definitivní návrh.
Rada města zároveň minulý týden schválila návrh Kanceláře architektury města (KAM) na změnu formátu soutěže na budoucího dodavatele nové stavby. Původně chtěla jít cestou design and build (vyprojektuj a postav). Aktuálně ale prosazuje klasický typ veřejné soutěže, kdy se nejprve dává výběr na projektanta, který zpracuje dokumentaci. Zároveň vznikne časový prostor pro další jednání o možných spoluinvestorech a partnerech stavby.
„Práce designérky Anny Marešové a jejího týmu je téměř u konce. Výsledek považuji za fantastický a jsem z něj nadšený. Věřím, že ´naživo´ bude lanovka ještě atraktivnější než na vizuálech. A že si ji oblíbí jak místní, tak turisté,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV