Debata s náměstkem ministra školství Václavem Píclem a vedoucí oddělení institucionální výchovy a prevence Martinou Macovou Budinskou byla velmi přínosná, a skončila pro Mladou Boleslav jednoznačně pozitivně. V průběhu příštího roku by skutečně mělo středisko výchovné péče v našem městě vzniknout.
"Jsem nesmírně potěšená, že se nám podařilo přesvědčivě argumentovat, a získali jsme příslib vzniku střediska výchovné péče v Mladé Boleslavi Je to instituce, která v našem městě dlouhodobě chybí, OSPOD a školy přitom na tuto službu už dlouho čekají. V současné době jsou rodiče dětí, které potřebují odbornou pomoc, odkazováni na střediska v Praze, Liberci nebo Frýdlantu. Navíc jsou tam dlouhé čekací lhůty, pro mnoho rodičů je problematická i časová a finanční dostupnost," uvedla Miroslava Kašpárková.
Na ministerstvu domluvili také další spolupráci, zejména vytipování vhodného objektu a personální zajištění střediska.
Kromě toho jednali také o tom, že je v Mladé Boleslavi zapotřebí pomoc a podpora rodičům, kteří se mnohdy neorientují v české legislativě, a je tedy nutné rozšířit výchovnou péči o děti o sociální práci pro rodinu jako celek. Na toto téma budou jednání pokračovat i nadále.
Cílem práce středisek výchovné péče je předcházet vzniku a rozvoji negativních projevů chování dětí nebo narušení jejich zdravého vývoje, zmírňovat, nebo odstraňovat příčiny nebo důsledky již rozvinutých poruch chování a negativních jevů v sociálním vývoji a přispívat ke zdravému osobnostnímu rozvoji dětí. Střediska jsou tedy jednou z forem pomoci dětem, žákům a studentům, jejich rodinám, školám a školským zařízením.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV