Na programu setkání bylo především představení výstupů z odborné analýzy sociálního prostředí v IPRÚ Mladá Boleslav. Tato analýza vznikala od prosince 2020 do července 2021 v rámci projektu Rozvoj kompetencí pro získání a udržení bydlení. Na setkání výsledky prezentoval Ladislav Marek ze společnosti ACoRD CZ, která analýzu vypracovala. Její součástí jsou mimo jiné analýza potřeb jednotlivých komunit a cílových skupin, analýza dostupnosti sociálních a návazných služeb včetně jejich financování, analýza absorbční kapacity bytového fondu obcí v rámci IPRÚ Mladá Boleslav a demografická analýza. Výsledky v tištěné podobě obdrželi všichni poskytovatelé.
Důležité bylo také projednání způsobu zpracování Komunitního plánu sociálních služeb města Mladá Boleslav na období 2022 - 2026, včetně zapojení poskytovatelů sociálních služeb a dalších zainteresovaných subjektů do jeho tvorby. Komunitní plán bude rovněž zpracovávat společnost ACoRD CZ.
Komunitní plánování je otevřený aktivní proces zjišťování potřeb, zdrojů a hledání nejlepšího řešení v oblasti sociálních služeb, v našem případě na území města Mladá Boleslav. Charakteristickým znakem komunitního plánování je spolupráce zadavatelů, poskytovatelů sociálních služeb a uživatelů – klientů. Všechny tři strany mají zajištěny stejná práva a povinnosti, zejména v oblasti rozhodování o výsledcích procesu.
Odborné veřejnosti se pak představili poskytovatelé nových služeb v Mladé Boleslavi, nebo okolním regionu - jde především o Středisko výchovné péče – ambulantní oddělení Mladá Boleslav, Domácí hospic Nablízku z Lysé nad Labem a mladoboleslavská pobočka Centra pro integraci cizinců.
Poskytovatelé sociálních služeb se také vyjadřovali k jednotlivým tématům, podělili se o své zkušenosti, postřehy a potřeby.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV