„Svojí dlouholetou činností významně přispěl k duchovnímu a společenskému rozvoji města. Svými knihami, ale i přednáškami nebo výstavami historických fotografií vzbudil v řadě obyvatel zájem o město, kde žijí. Přejmenování knihovny je tak důstojným připomenutím jeho osobnosti a současně jeho práce a odkaz zůstanou nedílnou součástí historie Nového Boru,“ vyzdvihl osobnost Vladislava Jindry ve svém projevu starosta Jaromír Dvořák.
Na význam Vladislava Jindry nejen jako historika, ale také jako pedagoga a muzikanta, zavzpomínal Mgr. Vít Seidl. Připomněl jeho pedagogické působení, badatelskou činnost a celoživotní zaujetí pro hudbu.
Knihovna obdržela darem portrét Vladislava Jindry od výtvarníka a karikaturisty Jana Vobra. Symbolický byl také slavnostní přípitek vodou ze studánky u radvaneckého Huffnaglova statku, o němž Vladislav Jindra napsal knihu. Překvapením pro všechny přítomné pak byl dort inspirovaný třídílnými Dějinami Nového Boru, jejichž autorem byl právě Vladislav Jindra. Slavnostní podvečer obohatilo hudební vystoupení žáků základní umělecké školy pod vedením ředitelky Markéty Trnkové Krchňákové.
Vladislav Jindra byl držitelem městského titulu Čestný občan, získal Pamětní medaili 3. stupně Československé obce legionářské, Medaili 3. stupně udělenou Českým svazem bojovníků za svobodu, Cenu Ď za Liberecký kraj a Poctu hejtmana Libereckého kraje. Jeho práce a odkaz zůstanou nedílnou součástí historie Nového Boru.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV